Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Echolalija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Echolalija - liguistas išgirstų žodžių ar sakinių atkartojimas. Būdingas psichozių atvejams bei šiaip visokiems sąmonės sutrikimams. Pacientas liguistai kartoja išgirstus žodžius ar frazes, tarpais jas keisdamas kitomis. Echolalija dažnai būna kartu logorėja, taigi, padeda šią identifikuoti, atskiriant nuo afektyvios kalbos.

Vienok pastebėtina, kad natūraliai specifine echolalijos forma pasižymi ir botai, nes intelekto jie neturi, todėl bukai teatsakinėja į bet kokius klausimus jau girdėtais kur nors sakiniais, o patys klausimus kuria iš taip pat kur nors išgirstų. Čia toksai jų mąstymas. Tai jei pastebėsit kur nors tūpai jus atkartojantį pusprotį, tai galit įtart, kad jei ir ne su botu susidūrėt, tai su boto intelektą turinčiu puspročiu - jau tikrai.

Dar kartais echolalija būna ne viena, o kartu ir su kitokiais kažko kartojimais - tai tada jau echopatija reiškia. Šitai yra katatoninė simptomatika, tarp kitko.