Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Schizofazija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Schizofazija (tariama, kaip "skizofazija") arba šizofazija - vienas iš būdingų psichotinių simptomų, gan tipiškas maniakalinėms būsenoms, ūmiai schizofrenijai.

Schizofazija pasireiškia kraštutiniu kalbos nerišlumu, kada tarp žodžių prarandamas gramatinis ar netgi prasminis ryšys. Bandant kalbėtis su pacientu, jis pradeda atsakinėti asociatyviai, pirmus žodžius ištaria lyg ir siedamas juos su klausimo prasme, tačiau momentaliai nukrypsta. Ryškios schizofazijos atveju prasmės paciento kalboje atsekti veik neįmanoma, ji tampa panaši į atsitiktinių žodžių mišrainę. Švelniais atvejais gali būti pastebimas tam tikras prasminis-asociatyvinis šokinėjimas, gali atrodyti, kad pacientas kupinas minčių ir asociacijų, kurios greitai keičia viena kitą, tuo tarpu pacientas tiesiog nespėja jų išsakyti, praleisdamas ištisus gabalus sakinių.

Daugeliu atvejų schizofazija pastebima internetuose, tarp šikančių į komentarus. Dėl kalbos specifikos schizofazija ryškiau pastebima analitinių kalbų vartotojams (pvz., anglų), tuo tarpu sintetinės kalbos (pvz., lietuvių) leidžia turėti konstrukcijas, kurios žemesnio intelekto skaitytojams gali savaime atrodyti nerišliomis.

Schizofazija yra būdingas simptomas daugeliui generatyvinių psichozių, daliai schizofrenijos atvejų, taip pat pacientams, apsisvaiginusiems specifinėmis narkotinėmis medžiagomis (ciklodolis, LSD ir pan.), kitiems aštriems psichikos sutrikimams. Dažniau schizofazija pastebima kombinacijoje su logorėja.