Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Glūkoidai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
18:22, 27 rugpjūčio 2022 versija, sukurta Pikachu (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Glūkoidai, dar neteisingai vadinami kaip glūkonautai - anokia grupelė hipių, katrie anuometiniais senoviniais laikais, kai prie ruso buvo geriau, bandė nuo to gerumo bent jau kažkur miškuose suburti kokius tai hipių vakarus, kurie kasmet nelegaliai vyktų. Tai viskas ir prasidėjo palei Glūko ežerą, nuo daugiausiai tai Alytaus melomanų, bet po truputį visokiais būdais įvairiems hipiams besijungiant, tikras glūkoidų mastas išaugo tiek, kad ir patys glūkoidai jo nustatyti jau seniai seniai nebegali netgi apytiksliai.

Tarp įvairių žinomesnių glūkoidų - tokios figūros, ypač žinomos iš Alytaus, kaip Giedrė Bulgakovienė, Zenonas Langaitis, Alvydas Jegelevičius, Svetlana Serioginaitė, Dainius Prusevičius, Gintautas Unguraitis, Zenonas Bulgakovas, Vytautas Stanevičius, Eugenijus Vnarauskas, Aidas Unguraitis, Žora Bondarevas, Antanas Gramba, taip pat kažkodėl čia mūsų praleisti kiti žmonės (dešimtys ar šimtai jų), o taip pat anoniminiai anonimai, kurie patys nesiskelbdami ir neskelbdami glūkozaurų pavardžių, suka Glūkoidų puslapį kažkur internetuose.

Ten pat dar buvo ir toksai vokalinis-instrumentinis ansamblis "Aisčiai", ir dar kažkokie atlikėjai. Gaila, kad tik štai vardus ir pavardes sunkoka jau atsekti darosi, tai čia atleiskit, kad nesugebam išsiaiškinti tikrųjų asmenybių ar kažką klaidingai nusišnekame.

Tai ir gavosi, panašiai kaip su Lituanicon festivaliu, toksai nelegalus renginys, tik jau visai atitolęs ir užsislaptinęs, kad nebūtų kokiam nors KGB įdomus, kad nepradėtų persekioti.

Hipių chebra susirinkdavo Varėnos rajone, prie tokio gerokai užmiršto ežero - Glūko, katras turėjo ir porą gerumų:

  • Vieną vertus, ten buvo kažkokia kavinė "Žibuoklė", kur dažniausiai buvo galima cigarečių nusipirkt, o šalimais ir kažkoksai iš 3 namų sudarytas Glūko kaimas, ir kažkokia neįdomi maža poilsiavietė, priklausiusi kažkokiai neįdomiai gamyklai. Tai todėl ten ir buvo ta "Žibuoklė" ar tai "Pakalnutė", jau nebepamenam, žodžiu, kad būtų ką pavalgyt žmonėms, ir dar ir priemiestinio autobuso stotelė ten buvo, kad būtų galima į Varėną I, o ir į Varėną II nusigauti. Užtat ir turistai ten galėdavo užsukti, ir alaus iš miestelio prisivežti, nes tenai jau buvo ir parduotuvė, ir taip toliau.
  • Pati glūkoidų buvimo vieta buvo gerokai nutolusi nuo tos stotelės, nuo poilsinės, patogi ir nelabai sunkiai pasiekiama siaurais takeliais, ir pagal plotą tinkama net ne kelioms, o kelioms dešimtims palapinių - t.y., realiai pilnaverčiam festivaliui, kur galėtų hipiai susirinkti, klausytis muzikos ar patys su gitaromis dainas grot ir dainuot, nesvarbu, ar organizuotai, ar šiaip nuo geros nuotaikos vidury nakties patvarkius kokios nors samanės. Vienoje vietoje ten buvo toksai neaiškios prasmės aptvaras, tai kartais tą ir vadindavo šitaip - aptvaru.

Taigi, štai taip ir gavosi toksai renginys.

Kontekstualiai prie viso to dar kažkaip prisidėjo, kad lygiai ten pat nuolat būdavo ir stovyklaujančių inteligentų, aktorių ir muzikantų iš kitų miestų, teatralų iš Klaipėdos ir Kauno, taip pat gi ir filmų kūrėjų, ir panašiai. Būtent toje pat vietoje kažkokius savo filmus suko Gediminas Skvarnavičius (naglai statęs savo oranžinį žigulį su juosta tiesiai prie vandens, nes esą filmavimui reikia), taip pat gi ten, kaip sako, ilsėdavosi ir Elena Savukynaitė, ir Edgaras Savickis, o kadaise ir Vytautas Kernagis, ir dar visokie kiti veikėjai.

Kažkuriuo metu, jau po SSRS subyrėjimo, ten pat trynėsi ir kažkokių tai karatistų stovyklos, o gal paskui jau link Ūlos persikėlę ir lietuviški nindzios, ir dar kažinkas, ir buvo net ir kažkokių didesnių koncertų. Vėlyvuoju sovietmečiu būdavo ir kitų niuansų vienok - kartais atvykdavo ir hipiai iš Rusijos, tai anie, sako, būdavo keisti, atsiveždavo kažkokių markučių ar dar kokių nors įdomybių.

Tai matyt ir tokia mišri aplinka irgi kažkaip tiesiogiai ar netiesiogiai traukė visokių hipių chebrą į tas vietoves, tai šitaip ir susirinko galų gale toksai judėjimas, keistai besimaišęs su viskuo ir sukūręs tokią įdomią aplinką.

Sako, dar ir dabar gyvuoja kur tai glūkoidai tuose internetuose, kaip keistas toksai junginys keistų žmonių su keistomis sąsajomis.