Facebook

Facebook arba sutrumpintai FB, o dar ir Feisbukas, Snukiaknygė, Mordaknygė, Veidaknygė, Bukasnukis - vat tokių pavadinimų mes, lietuviai, primąstėm iki negalėjimo. Šiaip Facebook yra svarbiausias socialinis tinklas, per kokį dešimtmetį iš naujo ir didelio tinko tapęs tokiu visavaldžiu monstru, kuris sunešiojo ir nunešiojo netgi Google, ką jau ten kalbėti apie kitas kompanijas. Faktiškai, jei tavęs nėra Facebook - tai tavęs nėra internetuose. Todėl ir Pipedija sėdi Feisbuke (žr. nuorodą žemiau), taip rodydama visiem, kad mes vis dar egizstuojame.

Po didžiulių skandalų, kuriuos sukėlė Frances Haugen[1], Facebook kompanija persivadino į Meta, bet jokia esmė nuo to nepasikeitė: kompanija uždirba iš konfliktų, dezinformacijos ir smurto sklaidos.

Šiuo metu Facebook yra faktinis informacijos monopolistas, savo svoriu jau nudusinęs ir senuosius internetus. Įvairūs interneto puslapiai užsidarinėja, forumai išnyko, portalai pavirto tiesiog klikbaitų generuotojais, o normalios informacijos tiesiog nėra. Keisti AI algoritmai toje sistemoje išreitinguoja absurdiškas sąmokslo teorijas, nes šios duoda daugiau parodymų, klikų ir vartotojų susidomėjimo. Taigi, Facebook dėl to užvaldo visokie antivakseriai ir kiti pusgalviai.

Tuo pat metu diegiamos sistemingos cenzūros taisyklės tuos pačius antivakserius netgi draudžia pavadinti durniais: vos taip pavadini, gauni dieną ar kelias bano. Taigi, bet koks sveikas protas iš Facebook po truputį nyksta, tuo tarpu visokie bepročiai tarpsta. Facebook administracija, atrodo, tą ne tik supranta, bet ir tyčia ugdo - nes kuo daugiau bepročių, tuo daugiau peržiūrų, komentavimų, pasidalinimų ir taip toliau. O tai tiesiogiai reiškia ir didesnius kompanijos pelnus.

Susiję su Facebook dalykai

Čia šiaip atsitiktinai visokių dalykų pavardinam, kokie su Facebook gali sietis:

Pipedija Feisbukėje irgi kita informacija

 
Pipedijos profailas Feisbuke

Feisbukas arba dar vadinamas Facebook, Snukiaknygė, Mordaknygė, o lituanistų Veidrodė[7], Veidaknygė arba Bukasnukis - tai populiarus internetas, kur visi registruojasi, ir nesuprantam, ką ten veikia. Kaip kokia Frypė, Onė arba Tviteris, kažkas panašaus. Tai ir mes ten užsiregistravom, kad pasižiūrėt, priimkite mus į draugus!

Tai jei jau esate Feisbuke, tai ir mus užsifriendinkit - http://www.facebook.com/pipedija

Arba dar puikiau, jei dar ir Pipedijos fanais tenais pasidarytumėt - http://www.facebook.com/pages/Pipedija/299934565143

O tai draugai Feisbuke, kaip ir LJ - ne draugai, o friendai, taip kad nepainiokit čia realybės su virtualiu smegenų krušimu, nes nieko bendra čia su draugystėmis ar pažintimis nėra, o ir iš viso, įsivaizduokit, kai lenda jums į draugus koks nors "Susisiekimo Ministerija" arba "Zebra Internetas" - tai jau čia aišku, kas per draugai, ne draugai, o kažkokie ten spameriai.

Facebook atėjimas į Lietuvą

Anais laikais, prieš kokius 10, o gal ir daugiau metų, niekas apie tą Facebook Lietuvoje nieko nežinojo. Užtat paskui kai kokiais 2010 gal ėmė šitas dalykas staigiai plisti, tai stebuklingai staigiai ėmė ir nukalė visus portalus, nes visi vartotojai ėmė ir perbėgo į ten.

Štai šitaip bene ryškiausiai žlugo One.lt, katrie iki tolei buvo didžiausi Lietuvoje - visi mažvaikiai ten sėdėjo, o ir suaugėlai irgi, nes neturėdavo kur daugiau dėtis. O staiga tik keberiokšt ir nugriuvo bei subyrėjo viskas, nes per kelis mėnesius visi vartotojai perbėgo į Facebook ir padėjo jie ant to One.lt, nes netikėtai paaiškėjo, kad Facebook yra belenkiek kartų geriau ir suvisai nemokamai, be jokių ten nesąmonių.

O dar paskui, kai visi perbėgo į Facebook ir pradėjo tenai viską rašinėtis, tai paaiškėjo, kad netgi dauguma blogerių ir tai pasidarė nebeįspūdingi. Tai blogeriai didesne dalimi irgi į tą patį Facebook perbėgo, o tepasiliko aktyviais tiktai patys kiečiausi ir didžiausi ar šiaip pernelyg nuo gyvenimo atsilikę.


Pipedijos dovanos Feisbuke

Anuomet kadaise buvo kažkokių debilavotų Pipedijos dovanų appsas ant FB, tai ten buvo galima draugui pasiųsti kokį nors virtualų šūdą - ar ten kokių neuroleptikų, kad pasigydytų, ar ten dar kokią nesąmonę nesąmoningą. Paskui ten kažkaip tas apsas jau užsilenkė ir dabar jau nebežinome nei kas ten bebuvo.

Trumpai tariant, neturėsite jūs jokių Pipedijos dovanų.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.