Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Dezainas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Dezainas, kartais su klaidomis užrašomas kaip dizainas - tai tas, kurį kuria dezaineriai, nes savaime dezainas neegzistuoja. Na, gal visgi ir egzistuoja, nes būna kas pasako - "o, pas tą paną koks dezainas užpakalio" ar kaip nors panašiai. Bet mes čia ne apie tą šį sykį aiškinam, o apie visai ką kitą.

Dezainas būna tada, kai kažkas gal ir padaryta kaip dizainas, bet gal nelabai gražu, nes kas nors nesiderina. Tai matosi, kad koks nors dezaineris dirbo, stengėsi, o paskui paaiškėjo, kad kažkodėl žmonės tyčiojasi ar šiaip kažkuo nepatenkinti.

Štai jms keletas garsių dezaino pavyzdžių:

  • Fiat Multipla - legendarinis dezainas, kuris sumušė visų laikų mašinų šlykštumo rekordus ir yra toksai baisus, kad kai kurie iškrypėliai tyčia jį nusiperka, kad galėtų kankintis
  • SAAB - visos šitos mašinos tokios neproporcingos ir šlykščiai atrodančios, kad irgi gali būti blogiausio dezaino pavyzdžiu.
  • Microsoft Windows - visose versijose atrodydavo blogiau už bet ką kitą, darkant ir vartotojo įpročius, ir išvaizdą. Vien ko verta klaiki žalia su mėlyna ir žydra spalvų kombinacija Windows XP ar dingęs start mygtukas Windows 8...