Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balsai galvoje

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Vidinis balsas)
Jump to navigation Jump to search

Balsai galvoje - tiesiog tokia haliucinacijų rūšis, kur žmogui atrodo, kad kažkas ten su juo šnekasi kažkokiu minčių skaitymo ir tiesioginio perdavimo į galvą būdu. Tai bene labiausiai paplitusi, pati tipiškiausia iš visų haliucinacijų. Na, jei griežtai žiūrėsim ir pagal terminiją - tai dažniausiai pseudohaliucinacija, nes visgi susijusi su pacientu kažkaip.

Švelnesniais atvejais, kai šizofrenija dar nėra labai smarkiai progresavusi, tie balsai gali būti priskiriami aplinkiniams, pvz., kai žmogui pasirodo, kad su juo pradėjo šnekėtis kažkoks visiškai nepažįstamas žmogus, stovintis šalimais eilėje, troleibuse ar dar kur nors, nors išties tas žmogus nei negalvoja šnekėt.

Ligai progresuojant, šnekėti ima ir kitokie dalykai, pvz., pradeda kalbėtis šunys, katės, kartais ir kokie nors medžiai ar netgi akmenys. Kai kurie ligoniai šioje stadijoje tampa žaliaisiais ar kokių nors sektų veikėjais, besiskelbiančiais apie tai, kaip gamta su jais moka bendrauti, o taip pat ir ekstrasensais, mokančiais kažką ten išgirsti ir taip toliau.

Dar vėliau prasideda visai jau nesuprantami dalykai, nes balsai galvoje ima rastis nelabai prognozuojamai. Štai vat ima ir pradeda asmeniškai su žmogumi bendrauti radija ar TV - visai kaip kokiais 1984 metais. O žmogus ima vykdyti nurodymus, kuriuos jam šitaip ištransliuoja. Tai vadinasi dar psichinis automatizmas, nes tada jau per tuos balsus žmogus kaip koksai robotukas-automatas pasidaro valdomas.

Galutinėje stadijoje balsai tampa realiai balsais galvoje, nes ligonis ima suprasti, kad transliacija vykdoma tiesiai į smegenis, galimai naudojant kažkokius psichotronus, o dar vėliau žmogus susigyvena su tuo, kad jo makaulėje bendrauja, o kartais netgi tarpusavyje riejasi būrelis neaiškių tipų.

Labai dažnai pasitaiko, kad tie balsai galvoje šneka nemalonius dalykus ir siūlo užsiimti kažkuo nepadoriu - pvz., prišikti kur nors kaimynui prie durų. Ligonis, būna kad neatlaiko tų pasiūlymu ir jiems pasiduoda. Vat tada jau aplinkiniai ir ima įtarti, kad kažkas jam su galva negerai. O pačiam ligoniui tenka viską pasipasakoti ir prisipažinti - tada viešumon išlenda visi poveikio kliedesiai.

Pastebėta, kad nuo balsų galvoje ganėtinai neblogai padeda neuroleptikai, nes simptomatika apslopsta ir balsai nutyla.


Dar žr. apie balsus

  • Dar buvo toksai Amerikos balsas, tai ant jo labai pikti KGB veikėjai būdavo, tai jie vis pasakodavo, kad nuo šito kyla paskui balsai galvoje, nes normalus gi žmogus negali būt prieš Tarybų Valdžią, todėl jei klausosi kokių tai radijo balsų, tai reiškia, kad vangioji šizofrenija mažų mažiausiai, tai reikia uždaryti skubiai į durnyną kokį nors. Tai šitokie balsai buvo vadinami dar radijo balsais.