Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pinigėnai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sveikinu atvykus į Pinigėnus!“ - Meras.

Pinigėnai. Iš čia matoma Agotos parduotuvė, profesoriaus laiko mašina bei tiltas šeimos žaidiman.

Pinigėnai, angliškai sako Moneyville, ale toks brauzerinis žaidimukas buvo, sukurtas Danske banko 2008-tais metais. Patsai žaidimukas būdavo edukaciniu ir mokindavo 5-9 metų vaikiukus visokių ekonominių dalykų, labiausiai kaip uždirbti pinigus ir kaip juos neprašvilpt. Tuo pačiu metu, kartais, mokindavo ir matiekos. Trumpai tariant, čia toksai kapitalistinis bliūdas.

Pinigėnai būdavo ne tik lietuvių kalba, bet ir anglų, suomių, danų, švedų, norvegų bei estų.

Kai mirė Flash, savaime suprantama, kad mirė ir Pinigėnai, tačiau žaidimukas buvo dalimis atkurtas šitame saite, nors tenais vis dar nėra šeimos žaidimo ir dalimis gali prastai veikti.

Istorija

Patsai meras. Šitas padaras gali tau kuom nors padėti.

Iš paties pragaro išdygsta Pinigėnų meras - paskūda, pasiruošęs išnaudoti vaiką, kad tasai jam išdažytų tvorą. Jis pristato geimeriui Pinigėnus ir randančiąsias mieste vietoves. Žaidėjas valingas daryt ką nori, tačiau, nepasisvečiavus pas visus Pinigėnų gyventojus (paštininkės, ūkininko, profesoriaus ir Agotos), žaidėjas negalės atsakyti į vietinio burtininko klausymus ir nesuras lobio.

Kaip lošias?

Pinigėnai didžiąją dalį laiko esą valdoma pele (point & click). Jeigu riekia kažko, galima tiesiog spūstelti mygtuku ir viskas bus šaunu. Yra ne tik spaudinėjimo šūdai, bet ir viktorinos, kuriuose reikia atspėti teisingus atsakymus. Yra tik du žaidimai, kuriuose reikia valdyti WASD mygtukais - Obuolių sodas, kuriame reikia bėgioti iš kairės į dešinę ir atgal kad pagauti krentančius obuolius, ir dinozaurų minižaidimas, randantysis profesoriaus laiko mašinoje, ir kuriame reikia kasinėti į visas puses, bandant surinkti visas širdutes ir kiaušinius.

Žaidimo metu, jei kažkas yra neaišku, galima visada spūstelti ant mero, kuris visada stovės dešinės pusės apačioje ir išaiškins, išartikuliuos taip sakant, malalietkei, ką reikia daryt.

Patys Pinigėnai

Pinigėnų miestelis. Čia matomos visos vietovės (išskyrus šeimos žaidimo tiltą) ir net burtininkas miestelio centre stovi.

Miestelis randasi kažkur vidury niekur, prie pat ežero kranto. Matosi kaip minimum dvi salos, vienoje iš kurių stovi profesoriaus laiko mašina. Pinigėnai mat esą vos ne kaimas, atsižvelgiant į tai, kad jame yra tik vienas gyvenamas namas, o visur kitur darbovietės. Oficiali Pinigėnų valiuta - aukso ir sidabro monetos.

  • Žaidėjo namas - Žaidėjo name nėra labai daug ką veikt. Tenai galima tik keisti rūbus ir dėti objektus, kuriuos žaidėjas arba gavo nuo laiko mašinos, arba nusipirko Agotos parduotuvėje. Jei žaidėjas buvo visuose Pinigėnų vietose ir atsakė į visus burtininko klausimus, kambary atsiras diplomas, kuris šiaip nieko nedaro.
  • Agotos parduotuvė - Agotos parduotuvėje yra labai daug šūdo, kurio žaidėjas gali nusipirkti, o jei žaidėjui neužtenka pinigų, daiktą gali padėti savo taupymo vazone. Atkurtoje versijoje yra už 10 auksinių monetų kainuojantis mėlynių „Miau
  • Paštas - Pas paštininkę žaidėjui duoda sukrauti daiktus. Daiktai, matyt, yra skirstomi pagal jų vertę (pvz. televizorius yra vertingesnis už ledus), bet ne visada esą aišku, koks objektas yra vertingesnis už kitą. Juokingai taip, dažnai tais daiktais būna maistas, kurį joks sveiko proto žmogus į paštą nesiųstų, pavyzdžiui ledai. Dar juokingiau yra tai, kad dažnai dėžėse būna daiktai, kurie na niekaip tenai netilptų, pavyzdžiui koks televizorius kasetės dydžio dėžutėje.
  • Laiko mašina - Profesoriaus laiko mašinoje galima už pinigus nuvykti į vieną iš keturių minižaidimų - Dinozauro kiaušiniai, šaudymas iš lanko, piramidės hieroglifų spalvinimas ir trijų istorinių pastatų atkurimas. Perėjus minižaidimus žaidėjas gauną po figurėlę, kuri po to gulės jo kambary. Patį profesorių meras aprašo kaip kvaištelėjusį.
  • Obuolių sodas - Obuolių sode reikia surinkti visus krentančius obuolius ir už tai gauti kažkokias kapeikas. Daugiau nėra ko dar pridėt, nes ten nėra net jokio veikėjo, apart nuo pačio žaidėjo.
  • Ferma - Fermoje reikia sudėti po dvylika gyvūnų ir juos pašerti. Fermoje surenkamos karvės, arkliai, avys ir antys. Už kiekvieną pašertą gyvūnų grupę tai žaidėjas gaus kažkokias kapeikas.
  • Pinigėnų tvora - Pinigėnų tvorą meras privers dažyti. Juokingai kaip nors tvorą išdažyt neįmanoma.

Šeimos žaidimas

Taip atrodo šeimos žaidimas. (Skrinšotas paimtas iš kanalo Pastel Simmer, nes žaidimo atkurtoje versijoje kol kas minižaidimo nėra.)

Šeimos žaidimas yra minižaidimas, į kurį galima patekti per tiltą, teisingai atsakius į pirmoko lygio matematinę užduotį.

Čia žaidėjui teks sukurti savo šeimą, pasirinkti jos gyvenviete, transporto priemonę ir naminį gyvūnėlį, ir spręsti visokias problemas vienus metus, nuo pat sausio iki gruodžio mėnesio pabaigos. Kiekviena problema yra ekonominę ir už gerus atsakymus šeima uždirbs pinigus, o už blogus pasirinkimus pinigų neteks. Taip pat šeima neteks pinigų, jei nemaitins savo naminio gyvūnėlio irba nevalys transporto priemonės. Pinigų šeimai reikia atostogoms birželio pabaigoje ir vakarėliui metų pabaigoje. Šeimos žaidimas taip pat naudoja Pinigėnų valiutą - aukso ir sidabro monetas, vietoj kokio nors lito arba euro, kas gali reikšti, kad šio žaidimuko šeima yra irgi Pinigėnų gyventojai.

Pačią šeimą galima sukurt pasirinkus bele kokius jau sukurtus avatarus ir net galima juos kaip nors juokingai išpravardžiuoti. Šeimos žaidimas, matyt, sako „Gay rights“, nes jame šeima gali būti kaip dvilytė, taip ir vienalytė.

Pinigėnų gyventojai

Pinigėnų gyventojai.(Iš kairės į dešinę) Ūkininkas, paštininkė, meras, profesorius, Agota ir burtininkas.

Pinigėnų populiacija yra itin skurdi. Skurdesnė už kokį nors Papušynio kaimą. Apart nuo žaidėjo, Pinigėnuose esą penki-šeši gyventojai ir visi suaugę ir beveik visi turi savo darbus. Nežinia, ar už tilto yra daugiau gyventojų ir ar šeimos žaidimo veikėjai taip pat esą Pinigėnų gyventojai.

Žaidėjas

Vaiko kambarys. Matosi diplome parašytas kažkoksai Hansas Petersonas, nors žaidėjo vardas labai aiškiai ir lietuviškai parašytas kaip „Pimpaliukas“.

Jei tu berniukas, spausk užrašą "Berniukas", o jei mergaitė, spausk užrašą "Mergaitė"." - Meras.

Žaidėjas yra vaikigalis toksai, ar ten berniukas, ar mergaitė, bet joksai nebiranx pacūkx. Jį kaip nors juokingai aprengti galima tik po to, kai yra nupirktas koks nors drabužis iš Agotos parduotuvės. Pavadinti galima bele kaip.

Meras

Ar galiu tau kuo nors padėti?“ - Meras.

Pinigėnų meras esąs paskūda, kuris atveda vaiką į miestelį ir leidžia nepilnamečiui pilnai sau gyventi be jokios priežiūros ir net padirbinėti gyventojams. Labai keistas pilietis. Meras, matyt, neturi savo miesto savivaldybės ar rotušės ir neturi ką veikt, ką taip pat patvirtina tas faktas, kad jis laisvas 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę.

Burtininkas

Aš esu burtininkas ir turiu didelę paslaptį.“ - Burtininkas.

Burtininką galima pamatyti vos ne pradedant žaidimą. Jis sau stovės vidury Pinigėnų ir žiūrės tiesiai žaidėjui į akis. Sako turiąs didelę paslaptį, bet kokiam nūbui savo paslapties neišduos. Sako, žaidėjui reikia apsilankyti visuose Pinigėnų vietovėse, tik tada duos žaidėjui aštuonis klausimus. Jei atsakyti į visus teisingai, burtininkas parodys kur randasi lobis. Po kurio laiko, burtininkas pilnai išnyks iš žaidimo.

Paštininkė

Tau labai gerai sekasi!“ - Paštininkė, vaifu.

Paštininkė yra gan pozityvi moteriškė. Nors ir yra nekompetentiška savo gi darbe, nes kišalioja ledus ir televizorius į mažytes dėžutes, jinai pastoviai pilsto žaidėją komplimentais ir neužpisa taip stipriai kaip ūkininkas.

Profesorius

Tai yra mano laiko mašina. Ar norėtum ją išbandyti?.“ - Profesorius

Kvaištelėjęs profesorius iš ties yra kvaištelėjęs. Vienas vienintelis visoje Lietuvoje toksai, kuris sugebėjo pastatyti pilnai veikiančią laiko mašiną. Nežinia, ar už tai esąs gavęs Nobelio premijos, tačiau su kokias nors mažvaikiais laiku keliauti pasiruošęs visada.

Agota

Prašome, šis daiktas dabar yra tavo.“ - Agota.

Agota sėdi, sėdi savo parduotuvėje ir laukia, kad koks malalietkė nupirktų jos šlamštą. Yra tūkstantį kartų draugiškesnė, nei bet kuri pardavėja realiame gyvenime.

Ūkininkas

Turi man padėti suskaičiuoti dvylika karvių.“ - Ūkininkas.

The Ūkininkas yra kažkoksai durnelis, na rimtais. Skaičiuot, matai, gyvulius jis patsai nemoka, vat ir prašosi vaiko pagalbos. Galima tik stebėtis, kaip šitą kaliošą dar neišmetė laukan. Gerai, kad nors moka žaidėjui už darbelį. Pinigėnuose randama daug gyvūnų, kurie elgiasi keistai, keli ar ten triukus moka, ar išvis turi sparnus ir skraido, tad įmanoma, kad ūkininkas nėra toks dibilas ir genetiškai modidfikuoja gyvūnus. Yra naujausias Pinigėnų veikėjas.

Ecodenta

Šitas tai kažkoks neaiškus tipas. Prie vaikų tokio prileisti duok Dieve.

Iš kažkokios dantų valymo pastos kompanijos, į Pinigėnus atvarė va šitas va zuikis puikis. Pačiame žaidime neatsiranda, tačiau yra vienas Pinigėnų proekto „Atsakomybės epidemija“ remėjų.

Maleme

Šitas išvis nežinia, iš kokios planetos kritęs.

Maleme išvis nežinia kas toksai yra ir ko jam reikia, bet jis irgi, kaip ir Ecodentos zuikis, atvarė Pinigėnan būti remėju toje epidemijoje.

Populiarumas

Pasak 15min.lt, 2013-tais metais, į Pinigėnus buvo užsiregistruota daugiau nei 575 tūkstančių kartų, o bendras prisijungimų skaičius 5,3 milijono vartotojų, kurie prisijungė 20 milijonų kartų ir žaidime praleido per 90 milijonų minučių.[1]

Šaltiniai