Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pinigėnai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Mario moneta.png  Pinigėnai yra žaidimas, įvertintas Pipedijos Gameland'o.
Mes garantuojame kokybišką ir aiškų įvertinimą be jokių naxui ir makaronų kabinimų!


Čia aprašomas kompiuterinis žaidimas
Pinigėnai
Pinigėnai.jpg
Gamintojas:
Leidėjas:
Platforma:
Windows
Išleidimo data:
2008
Žanras:
Edukacinis, Point & Click
Kalba:
Žaidėjai:
Vienas žaidėjas
Tinklalapis:
Nebeegzistuoja, buvo perdarytas į Pengeby


Sveikinu atvykus į Pinigėnus!“ – Meras.

Pinigėnai, angliškai sako Moneyville, o daniškai – Pengeby, ale toks danų brauzerinis žaidimukas buvo, sukurtas Danske banko 2008-tais metais. Patsai geimas būdavo edukaciniu ir mokindavo 5-9 metų vaikiukus visokių ekonominių dalykų, labiausiai – kaip uždirbti pinigus ir kaip juos neprašvilpt. Tuo pačiu metu, kartais, mokindavo ir matiekos. Trumpai tariant, čia toksai kapitalistinis bliūdas.

Pinigėnai būdavo ne tik lietuvių kalba, bet ir anglų, suomių, danų, švedų, norvegų bei estų.

Dabartiniai Pinigėnai. Tragedija...

Kai mirė Flash, savaime suprantama, kad mirė ir Pinigėnai, tačiau žaidimukas buvo perkurtas į kažkokį Farmville kloną, kuris net nėra išverstas lietuviškai. Žaidimas vis dar veikia naudojamasi variklio Unity. Sena versija buvo dalimis atkurta šitame saite, nors tenais vis dar nėra šeimos žaidimo ir dalimis gali prastai veikti.

Istorija

Patsai meras. Šitas padaras gali tau kuom nors padėti.

Iš pradžių, Pinigėnų meras, išdygęs iš pačio pragaro, pradeda aiškinti malalietkei apie Pinigėnus ir randančiąsias miestelyje vietoves, o po to žaidėjas turi pasirinkti savo lytį ir susikūrti sau išvaizdą. Vaikas valingas daryt ką nori, tačiau, nepasisvečiavus pas visus Pinigėnų gyventojus, žaidėjas negalės atsakyti į vietinio burtininko klausimus ir nesuras lobio.

Kaip lošias?

Pinigėnai didžiąją dalį laiko esą valdoma pele (point & click). Jeigu riekia kažko, galima tiesiog spūstelti mygtuku ir viskas bus šaunu. Yra ne tik spaudinėjimo šūdai, bet ir viktorinos, kuriose reikia atspėti teisingus atsakymus. Apart nuo Simsų lygio žaidėjo išvaizdos redaktoriaus, jį taip pat galima ir rengti nupirktais Agotos parduotuvėje rūbais. Iš tos pačios parduotuvės galima pirkti ir visokius žaisliukus, kuriais po to bus galimybė pagražinti savo kambarį. Yra tik du žaidimai, kuriuose reikia valdyti WASD mygtukais – obuolių sodas, kuriame reikia bėgioti iš kairės į dešinę ir atgal kad pagauti krentančius obuolius, ir dinozaurų minižaidimas, randantysis profesoriaus laiko mašinoje, ir kuriame reikia kasinėti į visas puses, bandant surinkti visas širdutes ir kiaušinius.

Žaidimo metu, jei kažkas yra neaišku, galima visada spūstelti ant mero, kuris visada stovės dešinės pusės apačioje ir išaiškins, išartikuliuos taip sakant, malalietkei, ką reikia daryt.

Patys Pinigėnai

Pinigėnų miestelis. Čia matomos visos vietovės (išskyrus šeimos žaidimo tiltą) ir net burtininkas miestelio centre stovi.

Miestelis randasi kažkur vidury niekur, prie pat ežero kranto. Matosi kaip minimum dvi salos, vienoje iš kurių stovi profesoriaus laiko mašina. Pinigėnų gyvuliai elgiasi kaip girtuoklio košmaruose: tai tau arkliai skaidys, tai triušiai patys lįs į skrybelę ir išnyks. Vienintelis realistiškas dalykas visoje šitoje faunoje tai automobilis, kuris vos pavarydamas 5km/h padaro pilną saltą. Pinigėnai mat esą vos ne kaimas, atsižvelgiant į tai, kad jame yra tik vienas gyvenamas namas, o visur kitur – darbovietės. Oficiali Pinigėnų valiuta – aukso ir sidabro monetos.

 • Žaidėjo namas – Žaidėjo name nėra labai daug ką veikt. Tenai galima tik keisti rūbus ir dėti objektus, kuriuos žaidėjas arba gavo nuo laiko mašinos, arba nusipirko Agotos parduotuvėje. Jei žaidėjas buvo visuose Pinigėnų vietose ir atsakė į visus burtininko klausimus, kambary atsiras diplomas, kuris šiaip nieko nedaro, bet gal makulatūran poto galima bus sudėt.
 • Agotos parduotuvė – Agotos parduotuvėje yra labai daug šūdo, kurio žaidėjas gali nusipirkti, o jei žaidėjui neužtenka pinigų, daiktą gali padėti savo taupymo vazone. Atkurtoje versijoje yra už 10 auksinių monetų kainuojantis mėlynių „Miau
 • Paštas – Pas paštininkę žaidėjui duoda sukrauti daiktus. Daiktai yra skirstomi pagal jų vertę (pvz. televizorius yra brangesnis už ledus), bet ne visada yra aišku, koks objektas yra vertingesnis už kitą. Juokingai taip, dažnai tais daiktais būna maistas, kurį joks sveiko proto žmogus į paštą nesiųstų, pavyzdžiui ledai. Dar juokingiau yra tai, kad dažnai dėžėse būna daiktai, kurie na niekaip tenai netilptų, pavyzdžiui koks televizorius kasetės dydžio dėžutėje.
 • Laiko mašina – Profesoriaus laiko mašinoje galima už pinigus nuvykti į vieną iš keturių minižaidimų – Dinozauro kiaušiniai, šaudymas iš lanko, piramidės hieroglifų spalvinimas ir trijų istorinių pastatų atkurimas. Perėjus minižaidimus žaidėjas gauną po figurėlę, kuri po to gulės jo kambary. Patį profesorių meras aprašo kaip kvaištelėjusį.
 • Obuolių kioskas – Obuolių kioske reikia surinkti visus krentančius obuolius ir už tai gauti kažkokias kapeikas. Daugiau nėra ko dar pridėt, nes ten nėra net jokio veikėjo, apart nuo pačio žaidėjo. Pasak mero žodžius, kioskas priklauso vaikui, o padarytos sultys gaminamos visiems Pinigėnų gyventojams.
 • Ferma – Fermoje reikia sudėti po dvylika gyvūnų ir juos pašerti. Fermoje surenkamos karvės, arkliai, avys ir antys. Už kiekvieną pašertą gyvūnų grupę žaidėjas gaus kažkokias kapeikas.
 • Pinigėnų tvora – Pinigėnų tvorą meras privers dažyti. Juokingai kaip nors tvorą išdažyt neįmanoma, net Lietuvos vėliava vargu ar gausis.

Šeimos žaidimas

Taip atrodo šeimos žaidimas. (Skrinšotas paimtas iš kanalo Pastel Simmer, nes žaidimo atkurtoje versijoje kol kas minižaidimo nėra.)

Šeimos žaidimas yra minižaidimas, į kurį galima patekti per tiltą, teisingai atsakius į pirmoko lygio matematinę užduotį.

Čia žaidėjui teks sukurti savo šeimą, pasirinkti jos gyvenviete, transporto priemonę ir naminį gyvūnėlį, ir spręsti visokias problemas vienus metus, nuo pat sausio iki gruodžio mėnesio pabaigos. Kiekviena problema yra ekonominę ir už gerus atsakymus šeima uždirbs pinigus, o už blogus pasirinkimus pinigų neteks. Taip pat šeima neteks pinigų, jei nemaitins savo naminio gyvūnėlio irba nevalys transporto priemonės. Pinigų šeimai reikia atostogoms birželio pabaigoje ir vakarėliui metų pabaigoje. Šeimos žaidimas taip pat naudoja Pinigėnų valiutą – aukso ir sidabro monetas, vietoj kokio nors lito arba euro, kas gali reikšti, kad šio žaidimuko šeima yra irgi Pinigėnų gyventojai.

Pačią šeimą galima sukurt pasirinkus bele kokius jau sukurtus avatarus ir net galima juos kaip nors juokingai išpravardžiuoti. Šeimos žaidimas, matyt, sako „Gay rights“, nes jame šeima gali būti kaip dvilytė, taip ir vienalytė.

Pinigėnų gyventojai

Pinigėnų gyventojai.(Iš kairės į dešinę) Ūkininkas, paštininkė, meras, profesorius, Agota ir burtininkas.

Pinigėnų populiacija yra itin skurdi, skurdesnė už kokį nors Papušynio kaimą. Apart nuo žaidėjo, Pinigėnuose esą penki-šeši gyventojai, visi suaugę ir beveik visi turi savo darbus. Nežinia, ar už tilto yra daugiau gyventojų ir ar šeimos žaidimo veikėjai taip pat priklauso Pinigėnams.

Žaidėjas

Vaiko kambarys. Matosi diplome parašytas kažkoksai Hansas Petersonas, nors žaidėjo vardas labai aiškiai ir lietuviškai parašytas kaip „Pimpaliukas“.

Jei tu berniukas, spausk užrašą "Berniukas", o jei mergaitė, spausk užrašą "Mergaitė"." – Meras.

Žaidėjas yra vaikigalis toksai, ar ten berniukas, ar mergaitė, bet joksai nebiranx pacūkx. Jį kaip nors juokingai aprengti galima tik po to, kai yra nupirktas koks nors drabužis iš Agotos parduotuvės. Pavadinti galima bele kaip.

Meras

Ar galiu tau kuo nors padėti?“ – Meras.

Pinigėnų meras esąs paskūda, kuris atveda vaiką į miestelį ir leidžia nepilnamečiui pilnai sau gyventi be jokios priežiūros ir net padirbinėti gyventojams. Labai keistas pilietis. Meras, matyt, neturi savo miesto savivaldybės ar rotušės ir neturi ką veikt, ką taip pat patvirtina tas faktas, kad jis laisvas 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę.

Burtininkas

Aš esu burtininkas ir turiu didelę paslaptį.“ – Burtininkas.

Burtininką galima pamatyti vos ne pradedant žaidimą. Jis sau stovės vidury Pinigėnų ir žiūrės tiesiai žaidėjui į akis. Sako turiąs didelę paslaptį, bet kokiam nūbui savo paslapties neišduos. Sako, žaidėjui reikia apsilankyti visuose Pinigėnų vietovėse, tik tada duos žaidėjui aštuonis klausimus. Jei atsakyti į visus teisingai, burtininkas parodys kur randasi lobis. Po kurio laiko, burtininkas pilnai išnyks iš žaidimo.

Paštininkė

Tau labai gerai sekasi!“ – Paštininkė, vaifu.

Paštininkė yra gan pozityvi moteriškė. Nors ir yra nekompetentiška savo gi darbe, nes kišalioja ledus ir televizorius į mažytes dėžutes, jinai pastoviai pilsto žaidėją komplimentais ir neužpisa taip stipriai kaip ūkininkas.

Profesorius

Tai yra mano laiko mašina. Ar norėtum ją išbandyti?.“ – Profesorius

Kvaištelėjęs profesorius iš ties yra kvaištelėjęs. Vienas vienintelis visoje Europoje toksai, kuris sugebėjo pastatyti pilnai veikiančią laiko mašiną. Nežinia, ar už tai esąs gavęs Nobelio premijos, tačiau su kokias nors mažvaikiais laiku keliauti pasiruošęs visada.

Agota

Prašome, šis daiktas dabar yra tavo.“ – Agota.

Agota sėdi, sėdi savo parduotuvėje ir laukia, kad koks malalietkė nupirktų jos šlamštą. Yra tūkstantį kartų draugiškesnė, nei bet kuri pardavėja realiame gyvenime. Net klausia, kiek žaidėjui liks pinigų, jei nusipirks norimą daiktą.

Ūkininkas

Turi man padėti suskaičiuoti dvylika karvių.“ – Ūkininkas.

The Ūkininkas yra kažkoksai durnelis, na rimtais. Skaičiuot, matai, gyvulius jis patsai nemoka, vat ir prašosi vaiko pagalbos. Galima tik stebėtis, kaip šitą kaliošą dar neišmetė laukan. Gerai, kad nors moka žaidėjui už darbelį. Pinigėnuose randama daug gyvūnų, kurie elgiasi keistai, keli ar ten triukus moka, ar išvis turi sparnus ir skraido, tad įmanoma, kad ūkininkas nėra toks dibilas ir genetiškai modidfikuoja gyvūnus. Yra naujausias Pinigėnų veikėjas.

Ecodenta ir Maleme

Šitas tai kažkoks neaiškus tipas. Prie vaikų tokio prileisti duok Dieve.
Šitas išvis nežinia, iš kokios planetos kritęs.

Iš kažkokios dantų valymo pastos kompanijos, į Pinigėnus atvarė va šitas va zuikis puikis. Pačiame žaidime neatsiranda, tačiau yra vienas Pinigėnų proekto „Atsakomybės epidemija“ remėjų.

Maleme išvis nežinia kas toksai yra ir ko jam reikia, bet jis irgi, kaip ir Ecodentos zuikis, atvarė Pinigėnan būti remėju toje epidemijoje.

Kiek Pinigėnų monetos būtų litais?

Pinigėnų valiuta yra aukso ir sidabro monetos. Viena aukso lygi 10 sidabrinių. Žaidimas niekada nemini, kiek tai būtų buvę litais (dabar jau eurais). Be to, žaidime gan problematiška suskaičiuoti konkretų skaičių dėl to, kad koks nors mygtukinis telefonas kainuoja 2,5 aukso monetų, o akvarėliniai dažai – 1,2. Pinigėnų gyventojai irgi nepadeda, nes už padarytą darbą gali sumokėti nuo dviejų sidabrinių iki visos auksinės monetos.

Hipotetiškai, atsižvelgiant į tai, kad Pinigėnai galimai vyksta 2008-tais metais, galima pamanyti, kad 2,5-ių aukso monetų mobiliakas būtų lygus apie 500-us litų. Tai reikštų, kad viena auksinė moneta yra lygi 0,005 litams. Tačiau, tai reiškia, kad tie patys dažai po auksinį su dviejais sidabriniais kainuotų 240 litų. Nuo to galima būtų padaryti tokią išvadą, kad Pinigėnų ekonomika yra kažkokio besmegenio valdoma ir reguliuojama. Ir tokią infliacinę šizofreniją kišo mūsų vaikams, kurie ir taip piniguose nieko nesupranta, o kurėjai, matyt, patys nieko neišmanė kapitale.

Populiarumas

Pasak 15min.lt, 2013-tais metais, į Pinigėnus buvo užsiregistruota daugiau nei 575 tūkstančių kartų, o bendras prisijungimų skaičius 5,3 milijono vartotojų, kurie prisijungė 20 milijonų kartų ir žaidime praleido per 90 milijonų minučių.[1]

Pipedijos recenzija

Mūsų vertinimas:

 • Grafika – 10/25 – žaidimas atrodo ne taip jau ir blogai, kaip toksai geimukas mažvaikiams, tačiau jau turi krūvą visokių klaidų, o labiausiai su personažais. Tie išvis atrodo kaip kaliausės.
 • Muzika – 3/25 – muzikos ten beveik nėra, apart nuo mažo gitaros solo, kai kraunasi žaidimas, bei kažkokio royalty free magiško takelio burtininko klausimyne.
 • Žaidimas – 15/25 – didžiausia žaidimo problema tame, kad visas kontentas baigiasi po pirmų penkių minučių. Aplankai visas Pinigėnų vietas, atsakai į burtininko klausimus ir iš principo viskas. Aišku, galima ir pas profesorių nuvaryti, arba pas Agotą ko nors nusipirkt, bet iš esmės šis edukacinis žaidimas gali būt pereitas itin greitai. Be to, patys Pinigėnų žaidimai na jau labai paprasti, vos ne visai naujagimiam skirti.
 • Katscenos – 5/25 – katscenos atsiranda užeinant į bet kokią iš Pinigėnų vietų. Jos trunka kelias sekundes ir tiesiog parodo, ką tose vietose reikia daryti.

Galutinis vertinimas: 33/100

Šaltiniai