Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Parex

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Štai taip vat čia matome, kaip ir kur labiausiai Parex bankas orintavosi, tai žinoma, kad galėjo viską, pakol jau visai nebegalėjo

Parex bankas anava buvo veik didžiausias at visos Latvijos, rėmė visas partijas ir visaip dalyvavo politiniame gyvenime, ugdydamas valdžios veikėjus, įskaitant ir su šiuo banku susietus latvių ministrus pirmininkus, kaip kad Valdis Birkavs ir Andris Berzins, pakol 2008 pasklido gandai, kad nuo 1992 sėkmingai augęs bankas apsivožė bliūdais ir yra bankrotas.


Kaip Parex bankrutuodamas pavogė dar milijardą latų iš valdžios

Parex šaukia, kad viskas gerai ir jokie bankrotai negręsia

Tai žinoma, kad pradžioje Parex atstovai viską neigė ir šaukė, kad viskas yra gerai. Čia jau visai kaip Snoras neseniai apsivožė, o paskui irgi šaukė, kad viskas pas juos gerai. Bet po kiek laiko ėmė ir kreipėsi banko vadovybė paslapčia į valdžią, kad reikia juos gelbėti. Taip latvių premjeras, kurį kažkodėl patys latviai vadina Minster, o užsieniečiai vadina Ivarsu Guodmaniu nutarė skirti bankui krūvą pinigų.

Po ganėtinai ilgų derybų baigėsi viskas tuo, kad kontrolinį akcijų paketą, kitaip tariant, 51 procentą, nusipirko valdžia už vos 2 latus, o tada žmonės ir pakraupo, nes suprato, kad jau šitam bankui tikrai ateina galas, jei tik tiek jisai tekainuoja.


Paaiškėja, kad Parex yra išvogta skylė

Paskui vykę įvykiai parodė, kad ir tų 2 latų nevertėjo už banką mokėti, nes kai banko vadovybė jau kreipėsi dėl bėdų, tai ir tai tas bėdas įvardino, kaip keletą kartų mažesnes, nei realiai buvo, nes pradžioj valdžia suteikė bankui 400 milijonų latų, o paskui paaiškėjo, kad visi tie 400 milijonų išlėkė į užsienius, kur matomai nusėdo pas kažkokius mafukus. Tada prasidėjo kalbos, kad gal visgi reikia banką nacionalizuoti, bet tada ir vėl prireikė dar finansavimo, kad bankas nebankrutuotų.

Tad iki 2008 pabaigos latvių valdžia sukišo dar 400 milijonų latų, kurie ir vėl išlėkė pas mafukus. Štai tada latviai galutinai pasiuto ir pradėjo rėkti, kad nuvers visą Ivars Godmanis vyriausybę. Tai jau tada galų gale latvių valdžia susizgribo ir užblokavo Parex banko operacijas, perėmė banko valdymą į savo rankas ir ėmė kažką ten gaivint. Tai galų gale, jau 2011 metais imta kalbėti, kad per šitą banką Latvija išvis prarado kelis milijardus latų - dalį per valdžios sukištus pinigus, o dalį - anksčiau, kai bankas vogė iš indėlininkų.

Parex banko restruktūrizacija ir mafukai

O jau galų gale Parex restruktūrizavus banką 2010, imta kalbėti, kad tie milijardai buvo iššvaistyti ir išdalinti neaiškioms paskoloms, o visą tai darė banko vadovybė ir kai kurie akcininkai, kurie buvo susieti su kažkokiomis Rusijos mafijozių gaujomis. Taip kad tada jau latvių sprendimu iš Parex buvo padaryti du bankai: blogasis, visus šūdus savy sukaupęs Parex taip ir pasiliko vadintis Parex, tuo tarpu gerasis, kur dar kažkas bent jau kažkam naudingo buvo likę, buvo pavadintas Citadele, nes taip kadais senovėje kažkoks berods Parex suvalgytas kitas latvių bankas vadinosi.

Tuo tarpu su banku susimovęs Ivars Godmanis buvo galų gale išmestas iš valdžios, nes kai jau paaiškėjo, kiek ilgai valdžia su tuo banku tąsėsi, leisdama jam pinigus čiulpt, tai pasitikėjimo neliko.

Tai žinoma, Lietuva čia iš šito didelių problemų nepajuto, nes kažkaip jau taip gavosi, kad Latvija, begelbėdama milijardais latų visą tą Parex, išgelbėjo ir lietuvišką Parex dalį, nes ji tebuvo tiktai visiška smulkmė. Užtat dabar latviai turi naują bėdą - Snoro valdytas Krajbanka irgi apsivožė, kaip koksai Parex, ir taip pat su kažkokiais mafukais ir pinigų nutekinimais į užsienius.


Šlovinga Parex banko praeitis

O kadaise, senais laikais, Parex į Lietuvą atėjo, nusipirkdamas anokį Industrijos banką, o plėtėsi ir išvis per visą pasaulį, turėdami savo atstovybes net 13 ar tai 14 skirtingų pasaulio valstybių ir ištisus 2000 darbuotojų. Bankas atrodė kaip reta solidžiai, nes turėjo padalinius netgi Berlyne, Stokholme, Tokijuje ir taip toliau. Tai dabar jau, kai bankas vadinasi Citadele, tai tų skyrių ir padalinių sumažėjo jau dvigubai, nes niekam jie nereikalingi.

Gi labiausiai Parex garsėjo Rusijoje, kadangi turėjo visokius ofisus kur papuola, o įnešant pinigus, neklausdavo, iš kur jie gauti ir kur jie nukeliaus. Ir negana to, leisdavo ir numerines sąskaitas kurti, kitaip tariant, anonimines, kur neaišku, kur ir kam priklausančios. Žodžiu, rusų mafijos šis bankas buvo ypatingai mylimas...


Dar žr.