Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Migrantų krizė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Migrantų krizė - tai toji, kurią 2021 metais užsuko Aliaksandras Lukašenka, kuris iš piktumo už kažkokią Svetlaną Cichanovskają nutarė atkeršyti visiems už viską vienu kartu. Tai štai ir atkeršijo.

Įdomumas buvo gi tasai, kad dar priešistorėje, kai tik Svetlana Cichanovskaja buvo išrinkta Baltarusijos prezidente, o Lukašenka visus biuletenius išmetė ir paskelbė, kad čia jisai pats laimėjo, jisai pats tą Cichanovskają liepė išvežti prie Lietuvos sienos ir išvaryti iš Baltarusijos lauk ją be teisės sugrįžti. Paskui, vienok, praėjus keletui mėnesių, kai Cichanovskaja per tuos kelis mėnesius susitiko su daugiau viso pasaulio valstybių vadovų, nei Lukašenka iki tol per kokį dešimtmetį, diktatoriui sprogo smegenys.

Taigi, Aleksandras Lukašenka ėmė mąstyti, kaip čia visiems už viską atkeršyti ir sugalvojo: galima gi atidaryti krūvoje labiausiai atsilikusių pasaulio šalių turistines firmas, organizuoti lėktuvų reisus, viską dar ir pafinansuoti, o galų gale iš tų laukinių šalių gyventojų dar ir uždirbti.

Visą reikalą organizavo Baltarusijos KGB, Rusijos FSB, tarptautinės prekybos žmonėmis gaujos, o taip pat valstybinė Baltarusijos turizmo agentūra su įvairiomis susijusiomis turizmo firmomis bei Belavia aviakompanija.


Migrantų vežimas į Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos pasienį

Pati organizuoto migrantų vežimo pradžia - 2021 metų pavasaris, kai buvo atgabentos ir paleistos pirmos migrantų grupelės. Grupelės buvo surinkinėjamos Irake, Sirijoje ir kitose panašiose šalyse, gabenamos į Minską, o iš tenai po kelių dienų nuvežamos autobusais prie Lietuvos sienos. Kadangi nuo senų laikų Lietuvos-Baltarusijos siena buvo saugoma labai prastai, grupelėms gaudavosi prasiskverbti. O kadangi daugelis, atsidūrę jau Lietuvos teritorijoje, paskui arba sėkmingai prasmukdavo toliau į Lenkiją, arba išvis ir į Vokietiją, tai ilgokai nesigavo pamatyti, kad migrantų srautas didėja.

Tiktai gegužės mėnesį pasimatė, kad pagautų migrantų kiekis 2-3 kartus viršija įprastą kitais metais srautą. Greitai prasidėjo triukšmas, kad Lukašenka organizuoja migrantų vežimą, tačiau kurį laiką daugelis tuo negalėjo net patikėti, tiek tai atrodė nesąmoningai ir absurdiškai. Tuo tarpu Lukašenka, per mėnesį-kitą atidirbęs migrantų pervežimo būdus, ėmė staigiai didinti migrantų apimtis. Birželio mėnesį į Lietuvą plūstelėjo jau tūkstantiniai migrantų srautai.

Greitai paaiškėjo ir tai, kad migrantus varo Baltarusijos pasieniečiai ir OMON, kurie tiems migrantams dar ir neleidžia grįžti atgal. Tuo pat metu Baltarusija ėmė skelbti visokią dezinformaciją apie tai, kaip Lietuvos pasieniečiai šaudo migrantus, o baltarusiai juos gelbėja. Dezinformacija buvo tiek absurdiška, kad greitai visiems ėmė rastis supratimas, kad Lukašenka išprotėjo.

Lietuvoje buvo pradėta tiesti koncertina, o greitai ir statyti tvora. Nors Lietuva turi apie 500 kilometrų sienos su Baltarusija, išties didžioji sienos dalis yra beveik nepraeinama, nes ten yra nepaprastai didelis kiekis pelkių. Praeinama zona sudaro vos keliasdešimt kilometrų įvairiuose tarpsniuose. Taigi, tiesdami koncertiną ir varydami migrantus atgal į Baltarusiją, Lietuvos pasieniečiai srautą sustabdė.

Lukašneka, tiesa, nenurimo ir pradėjo varyti srautus į Latviją, kur visgi reikalai vyko silpniau, nes sienos ruožas irgi pelkėtas, o dar ir trumpas. O dar paskui migrantų srautą nukreipė į Lenkiją, kur sieną praeiti kiek lengviau, nors ir yra trukdančių dar iš sovietmečio likusių užtvarų, visokių tvorų. Lenkai irgi migrantų neėmė, o Lukašenka tada ėmė kaupti tūkstantines migrantų minias, tiekti toms minioms medžius, kuriais jie galėtų užversti tvoras, vielų karpymo žirkles, kirvius ir kitą įrangą. O kad niekam nekiltų noras grįžti atgal, suvarė didelius kiekius OMON ir vidaus reikalų kariuomenės, kurie tuos migrantus prižiūrėtų, o jei tie bandys judėti atgal link Minsko, tai smarkiai mušti lazdomis.

Taigi, Europos Sąjunga, kad ir nesusipratusi, pamatė tai, ko nei nesitikėjo pamatyti - organizuotą puolimą, kur realiai prasideda hibridinis karas, tačiau tas karas vykdomas agautų, pagrobtų, ir kankinamų žmonių rankomis.