Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lietuvos laisvės lyga

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Laisvės Lyga)
Jump to navigation Jump to search

Lietuvos laisvės lyga - vienintelė nepriklausoma politinė partija, kuri nelegaliai, o paskui jau ir nekreipdama į nieką dėmesio egzistavo LTSR. Laisvės lygos vadovas - vienas iš žinomiausių, garsiausių disidentų - Antanas Terleckas, kovojęs prieš komunizmą dar tada, kai visi bijodavo netgi pašnibždomis paburbėti prieš valdžią.

Lietuvos laisvės lyga įkurta 1978 metų birželio 14. Tarp ryškiausių renginių, kur Lietuvos laisvės lyga sugebėjo išeiti į gatves ir stoti prieš komunistinį režimą - tai legenda tapęs 1987 rugpjūčio 23 dienos mitingas prie Adomo Mickevičiaus paminklo beigi vėlesnis 1988 rugsėjo 28 bananų balius.

Nors Lietuvos laisvės lyga buvo persekiojama, KGB sekė, mušė, kalino jos narius, darydama viską, kad partija žlugtų, partija sėkmingai sulaukė Nepriklausomybės. O ir po to ilgai nesigilino į tas valdiškas procedūras, tad kaip partija tebuvo užregistruota tiktai 1995 lapkričio 8. Anuo metu taip radosi labai daug smulkių, mažyčių partijų, kurios vėliau jau jungėsi į didesnes.


Vėlesnė Lietuvos laisvės lygos istorija

Neilgai tepraegzistavusi nepriklausomais laikais, Lietuvos laisvės lyga 2002 metais susijungė su Lietuvos demokratų partija, Tėvynės liaudies partija ir Nepriklausomybės partija. Taip iš keturių mažų partijų gavosi viena didesnė - Lietuvos dešiniųjų sąjunga.

O jau ši dešiniųjų sąjunga, savo ruožtu, apsijungė su tokia griozdišką pavadinimą turėjusia partija - Tėvynės sąjunga (konservatoriai, krikščioniškieji demokratai, laisvės kovotojai). Paskui pastaroji susijungė su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, taip gavosi dar didesnis ir griozdiškesnis pavadinimas - Tėvynės sąjunga (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai). O tada jau šie susijungė su partija Krikščionys demokratai, ir tada jau gavosi partija Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai.

Tai čia galima ir taip tarti, kad Lietuvos laisvės lyga davė pradžią dabartinei TS-LKD, tiktai taip painiai ir seniai, kad niekas jau ir galų nebeatseka.