Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nepriklausomybės partija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Nepriklausomybės partija - turėjo būti vietoje Sąjūdžio, bet išlindo gi, kad infiltruota kažkokios KGB ir dar kažkokios nesąmonės. Taigi, 1990 metais susikūrusi, paskui ilgokai vegetavo, kol galų gale pusiau subyrėjo, o pusiau prisijungė prie TS-LKD.

Partijos gi istorija buvo labai paprasta: kai Aukščiausioji Taryba atkūrė Nepriklausomybę, tai greitai prasidėjo visoksai chaosas ir jovalas, kuriame ėmė kurtis naujos ir keistos partijos krūvomis. Tipiškas scenarijus būdavo toksai, kad koks nors veikėjas priknisdavo visviems protą, kad čia kiti yra neaiškūs ir galimai su KGB, o čia reikia susiburti kartu ir tiktai taip ir kovoti.

Štai taip susikūrė ir šita Nepriklausomybės partija. Steigėjais tapo lyg ir tais laikais visiškai sąžiningos ir kultūringos figūros:

Viskas ten buvo gražu ir partija pretendavo būti ta, kuri labiausiai Sąjūdis, ir apie tai visiems skelbėsi, pakolei ėmė ir nepaaiškėjo, kad Virgilijus Čepaitis buvo kažkoksai KGB agentas ar tai kažkas panašaus. Aišku, Virgilijus Čepaitis paskui sakė, kad yra nekaltas, bet nors kažkas ir tikėjo, kiti netikėjo, kol galų gale visa visgi Čepaitis pasakė "taip visiems bus geriau". Ale bet jau netgi nepaisant to, visvien ta Nepriklausomybės partija pradėjo byrėti.

1992 metais per rinkimus į Seimą Nepriklausomybės partija ėjo kartu su Tautininkų sąjunga, bet laimėjo tiktai vieną vietą. Užtat per 1996 metų rinkimus ėjo jau viena ir tada išvis nei vienos vietos nelaimėjo. Žodžiu, gavosi eilinė marginalų partija.

Gi tuo tarpu 1993 ėmė ir susikūrė Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai), į kurią ir perbėgo išsyk dalis Nepriklausomybės partijos narių, kurie su kitais nenorėjo būti - pvz., Laima Andrikienė ar Vidmantas Žiemelis.

Tuo tarpu gi Nepriklausomybės partija, vis mažėdama, darėsi vis labiau marginalinė ir ėmė painiotis išvis su kuo papuola, kol galų gale šitaip besipainiodama persimaišė su Tėvynės liaudies partija, Lietuvos demokratų partija, Lietuvių tautininkų sąjunga Lietuvos laisvės lyga, šitaip 2001 susijungdama į naują kiekybiškai didelį, bet gal netgi dar nesąmoningesnį darinį - Lietuvos dešiniųjų sąjungą. Tiesa, šioji ilgai savarankiškai gyvuoti nesugebėjo, tai 2003 prisijungė prie TS-LKD ir šitaip nebeliko.

Didesne dalimi nebeliko ir pradinio Nepriklausomybės partijos rinkinio - faktiškai gal tiktai Laima Andrikienė ir tebeliko kažkur su TS-LKD politikoje, bet ir tai galų gale nelabai aktyviai, nes po Andrikienės laiko įvedinėjimo į ją jau niekas daugiau nebežiūrėjo, nebežiūri ir nebežiūrės kaip į kokią tai rimtą politikuotoją nei TS-LKD viduje, nei TS-LKD išorėje. Tuo tarpu kiti - kas išėjo, kas kitur nuėjo, kas visai numarginalėjo, kas numirė ir taip toliau, taigi, ir partija buvo užmiršta.

Gal tiktai Zita Šličytė, kokiais tai 2022 metais netyčia pakliuvusi į Seimą kažkokiai prakalbai, taip smarkiai apliejo visus šūdais, kad anų laikų neatsimenantis žalias jaunimėlis tiesiog visiškai apspango, nes pagalvojo, kad gal čia atsidūrė kokioje tai Rusijoje, o gal koksai Žirinovskis persirengė boba ir į Seimo tribūną išlipo[1]. Išties gi ne - čia tiesiog tų laikų žvaigždė Zita Šličytė tik šitaip ir tepriminė, kas ten anais senoviniais laikais vykdavo ir kokios partijos tuomet būdavo.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.