Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gandai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Gandas)
Jump to navigation Jump to search
Pipedija - už žodžio laisvę

Gandai - tai menkinantis žodžio laisvės pavadinimas. Gandus bando drausti visos totalitarinės valstybės. Tuo preteksu, kad esą, gandai yra melagingi, keliantys paniką ar pan..

Dar yra pletkai, bet tie tai jau dar mažiau patikimi, tačiau dažnai labiau pikantiški.

Išties gandai yra žodžio laisvės garantas, suteikiantis visiems valstybės piliečiams teisę išreikšti savo nuomonę, pasirinkti ir daryti sprendimus. Tik gandų dėka Lietuva išlaikė savo tautinį identitetą ir vėliau sugebėjo suburti Sąjūdį, surengti Baltijos Kelią, išsikovoti nepriklausomybę. Kaip žinia, tuo metu masinės informacijos priemonės (laikraščiai, televizija, radijas) buvo kontroliuojami ir cenzūruojami, tad visas organizavimasis, tiesos skleidimas ir pan. vyko tiktai iš lūpų į lūpas.

Gandai turi vieną menamą trūkumą - jie yra "nepatikimi", sunkiai patikrinami. Tačiau žmogus, turintis galvoje košės, sugeba atsirinkti, kur tiesa, o kur melas. Todėl gandų suteikiama žodžio laisvė pilnai pateisina savo trūkumus. Ir būtent todėl visi mes turime prigimtinę teisę reikšti savo nuomonę, mintis, idėjas - kad ir kaip valstybinės propagandos priemonės besistengtų šią mūsų teisę sumenkinti ar uždrausti.

Bendrai tai internetuose visokius gandus labiausiai skleidžia blogeriai, nors ir feisbukai irgi taip pat. Gi pakliuvę į žiniasklaidą, gandai tampa kažkokiais tai visų tikimais beveik faktais, nors išties tai niekaip jie jokio papildomo patikimumo neįgauna.