Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Dingo

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Dingo - tokia vidutinių vokiškų šarvuočių serija, kur visi pagrindiniai šarvuočio mazgai yra padaryti iš įprasto mūsų kariuomenei Unimog sunkvežimio, tačiau mašina gana neblogai apšarvuota, šarvavimas apsaugantis nuo minų ir taip toliau. Kartu Dingo pasižymi dideliu pravažumu.

Dingo yra tie šarvuočiai, kurių mūsų kariuomenei labai smarkiai reikia, nes jie užima kaip tik tarpinę nišą tarp lengvųjų JTLV ir sunkiųjų Boxer.

Dingo pasižymi gana nedidele kaina, maždaug apie 500 tūkstančių eurų, nes naudojama iš esmės serijinė Unimog važiuoklė. Ši kaina yra tik vos vos didesnė, nei JTLV kaina, nors mašina yra maždaug dvigubai sunkesnės klasės.

Kadangi Lietuva turi jau labai didelį kiekį šių puikių vokiškų didelio pravažumo sunkvežimių, jau yra ir visa aptarnavimo bazė bei reikalinga patirtis. Faktiškai, galima tarti, kad Dingo yra tiesiog gerai šarvuotas Unimog. Tuo pat metu Dingo turi ir puikų iš Unimog paveldėtą pravažumą, dėl kurio gali laipioti labai stačiais šlaitais, važinėti po visokias klampias molynes ir pan., kur užstrigtų daugelis kitos šarvuotos technikos.

Dingo yra modernūs šarvuočiai, turintys įvairius šarvavimo variantus - ir bazinį šarvą, ir galimybę apšarvuoti papildomais moduliniais šarvais. Dėl sąlyginai nedidelės masės (apie 8t, t.y., faktiškai tarpinis tarp lengvųjų ir vidutinių šarvuočių), Dingo gali būti transportuojamas įvairiais lėktuvais ir sraigtasparniais.

Iki šiol Dingo jau buvo naudojami Pietų Libane vykusiuose susirėmimuose bei Afganistane, kur puikiausiai pasiteisino. Tarp valstybių, kur Dingo šarvuočiai yra naudojami - Vokietija, Belgija, Liuksemburgas, Austrija, Čekija, Kataras, Pakistanas, Norvegija, Irakas. Visose šiose kariuomenėse Dingo puikiausiai pasiteisina.