Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Yandex

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Yandex - tokia Rusijai priklausanti paieškos sistema, smarkiai susieta su FSB. Yandex turi labai nemažas investicijas iš Rusijos valdžios, tačiau dirba kaip įmonė, kuri yra privatus verslas, turintis savas pajamas iš reklamos. Taigi, stengiasi paieškos sistemą padaryti ganėtinai gerą.

Skirtingai nuo Google, Yandex turi labai stiprias preferencijas turinio indeksavimui ir parinkimui. Pirmiausiai ta sistema indeksuoja turinį rusų kalba ir iš Rusijos, paskui - turinį iš šalių, kurios kadaise buvo aneksuotos SSRS, t.y, buvo paverstos sovietinėmis respublikomis, o tik paskui jau turinį iš Vakarų šalių.

Dėl tokio kryptingumo Yandex dažniausiai turinį rusų kalba randa geriau, nei Google, negana to, kartais sugeba sukonkuruoti, ir ieškant turinio lietuvių kalba. Paskutiniu metu, kai Google paieiškos sistema tragiškai sublogėjo ir ėmė nusileisti netgi Bing, Yandex sistema ėmė atrodyti visai tinkama.

Tą tinkamumą Yandex labai efektyviai išnaudoja propagandiniais tikslais: pvz., nesvarbu, ko bus ieškoma, jei tik bus galimybė, Yandex paieškos rezultatų viršūnėse jums parodys kokius nors Rubaltic, Sputnik, LDiena ir panašius puslapius, priklausančius Kremliaus propagandos tinklui. Tuo pat metu nemažai puslapių, kurie netinkami, bus tikslingai nuleisti žemiau ar išvis nerodomi. Visas šitas manipuliavimas vykdomas, tiesiog suteikiant vidinius puslapių reitingus, tad vartotojai nepastebi. O kadangi manipuliacijos daromos gana atsargiai, jos gali ir nekristi į akis.