Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lenkų autonomija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Lenkų autonomija arba dar taip vadintas Lenkų nacionalinis-teritorinis kraštas, dar žinotas kaip Polski Kraj Narodowo-Terytorialny - tai tokia atkurtoji Vidurio Lietuva - valstybė, kuri bandė susikurti Lietuvoje, vadovaujama tokios Jedinstvo organizacijos 1990. Visokių didžialietuvių veiksmais valstybė sunaikinta 1991.

Lenkų autonominis kraštas buvo paskelbtas 1991 metų Rugsėjo 6 dieną, sostine buvo paskelbta Naujoji Vilnia. Į Lenkų kraštą įtraukti buvo Šalčininkų ir Vilniaus rajonai, o taip pat dalis Švenčionių, Trakų ir Širvintų rajonų. Lenkų krašto vadovybe pasiskelbė vietiniai LKP ant TSKP platformos vadovai - Jan Ciechanowicz, Czesław Wysocki ir dar kažkas.

Svarbiausi Lenkų autonomijos miestai:


Pagal Lenkų autonominio krašto vadovybės susitarimą su TSKP Maskvoje, šiam teritoriniam vienetui buvo teikiama karinė-milicinė pagalba karinės apsaugos ir OMON pavidalu, o taip pat - pinigai per Naujosios Vilnios banką ir kitokia parama, paraleliai vykdant Lietuvos Blokadą.

Nepaisant pasipriešinimo, klastingi didžialietuviai sugebėjo nugalėti SSRS ir užgrobti valdžią, o tada surengti apsimestinius demokratinius rinkimus tuose rajonuose, kurie baigėsi tuo, kad Lenkų autonomija buvo sunaikinta.