Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Trečiojo pasaulio valstybės

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Trečiasis pasaulis)
Jump to navigation Jump to search

Trečiasis pasaulis arba trečiojo pasaulio šalys - tai pagal Trijų pasaulių modelį tokios valstybės, kurios yra šūdų valstybės, negalinčios nieko ir nieko negebančios - nei demokratiškos, nei turtingos, o skurdžios, beviltiškos ir nusikalstamos.

Trečiojo pasaulio šalys buvo išskirtos iš kitų tais laikais, kai dvi pagrindinės jėgos pasaulyje buvo JAV ir SSRS. Jei pirmoji buvo turtinga ir visko turėjo, o taip pat buvo demokratiška, tai antroji nebuvo demokratiška, nebuvo turtinga, tačiau bent jau šiokias tokias socialines garantijas bei išsilavinimą daugumai žmonių kažkaip suteikdavo.

Panašiai buvo ir su susijusiomis šalimis - su JAV susijęs pirmasis pasaulis buvo daugumoje NATO, Vakarų Europos valstybės ir kelios kitos išsivysčiusios šalys. Tuo tarpu su SSRS susijęs antrasis pasaulis - tai buvo Varšuvos paktas, įvairios iš bėdos padoriau gyvenančios komunistinės šalys, kaip kad Jugoslavija ar Kuba.

Tuo tarpu visai jau kitos šalys buvo išvis atsilikę, tokios, kur buvo daug daug blogiau, netgi negu SSRS ar panašioje valstybėje. Taigi, trečiąjam pasauliui būdavo priskiriama didžioji dalis Afrikos, įvairios atsilikusios Azijos šalys, visokia Lotynų Amerika ir panašiai.

Nors dabartiniai laikai gerokai pasikeitę ir antra pasaulio jėga jau seniai yra nebe Rusija, o Kinija, bet ta sąvoka - "trečiasis pasaulis" visvien išliko ir reiškia visokias atsilikusias valstybes, kur jau visai beviltiškai prastai.