Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nuodijimo kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Nunuodijimo kliedesiai)
Jump to navigation Jump to search

Nuodijimo kliedesiai - tokia persekiojimo kliedesių rūšis, kur pas pacientą nuolat lenda įtarimai, kad kažkas jį nori nunuodyti ar kažkuo apkrėsti, o gal jau ir nunuodijo ir apkrėtė. Labai artimas variantas - kliedesiai apie infekavimą, kurie nuo įprastų nuodijimo kliedesių tesiskiria tiek, kad vietoje nuodų atsiranda viruais ir bakterijos.

Pagal savo tematiką nuodijimo kliedesiai gali būti gana įvairūs - čia ir nuodai, priberti į maistą, ir nuodingos dujos, kurias priešai skleidžia per ventiliaciją, ir ištisiniai sąmokslai su chemtreilais, ir išvis kas papuola. Teorijos, susijusios su nuodijimais irgi varijuoja - tai gali būti ir kažkokie šeimos nariai, kurie esą pasigviešė kokio nors turto, ir ištisos organizacijos, kaip kad iliuminačiai.

Kartais nuodijimo kliedesiai pasitaiko ir su poveikio kliedesiais - pacientas tada gali kurti teorijas apie tai, kaip jį nuodija per kažkokius implantus ar mikroskopiniai implantai esą jam sugirdyti vietoje nuodų, kad jis susirgtų ir numirtų, o visą tą sąmokslą kažkas per tuos pačius implantus valdo.

Bendrai tai nuodijimo kliedesiai neretai eina su kitomis kliedesių rūšimis, kaip kad nuostolių kliedesiai, hipochondriniai kliedesiai ir pan., neretai būna dar ir kokie nors medicininiai kliedesiai, kai pacientas apsisaugijimui nuo nuodų ima gerti kokį nors aspiriną, aktyvintą anglį, laikosi kažkokių dietų ar kitų nesąmonių, nes tai esą jam padeda išgyvent.

Nuodijimo kliedesiai yra vieni iš pakankamai populiarių. Kartu dėl to, kad temų bei siužetų įvairovė čia kaip ir ribota, tai per juos neblogai išsiskiria skirtingi psichikos sutrikimai, jei jau tie nuodijimo kliedesiai atsiranda:

  • Cotard sindromas - pacientas kalba, kad jį apkrėtė nuodingais virusais kažkas ir visas pasaulis nuo jo apsikrėtė. Kliedesiai visiškai nerišlūs, tačiau pacientas laukia apokalipsės ir dėl visko kaltina save.
  • Demencija - čia jau aiškūs paralitiniai kliedesiai, nes pacientas nusišneka nykiai, nuodai jam vaidenasi iš neišku kur ir nieko jis nei paaiškinti negali, kas ten per nuodai ir kodėl jis taip galvoja.
  • Šizofrenija - paprastai čia būna įvairaus sudėtingumo teorijos, pradedant abstrakčiais aiškinimais apie valdžią, kuri nuodija žmones chemtreilais ir baigiant kalbomis, kad jau kažkas nunuodijo čia ir dabar. Kliedesių pobūdis priklauso nuo ligos eigos - kai pas pacientą yra paranojinė šizofrenija, paprastai lenda pasaulinių mastų sąmokslo teorijos, o kai parafreninė šizofrenija - tai jau pacientas tiki, kad greitai mirs.
  • Baltoji karštinė - čia kliedesiai būna ūmūs, su stipriomis baimėmis, agresija ir didele paciento panika, kad jau štai jis numirs, nes jį nunuodijo jo žmona ar dar koks netoli pasitaikęs žmogus
  • Hipochondrija - čia kliedesiai būna gana nykūs, hipochondrinio pobūdžio, apie kokias nors E raides, kurios sukėlė ligą ar kokius kitus teršalus
  • Isterija - čia tiesiog reiškiasi krūvos visokių spektaklių, su alpėjimais, mirimais, šūksmais, pagalbos prašymais ir dažniausiai kuo viešesnėje vietoje. Kliedesiai būna tik tiek rišlūs, kad kažką paskelbt apie artėjančią mirtį, o paskui jau kyla cirkas.


Dar žr.

  • Nuo D'ai - čia dar ir poezija visokia, kur eilėraščiais apnuodija protą