Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Paralitiniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Paralitiniai kliedesiai, dar žinomi kaip demenciniai kliedesiai - antriniai kliedesiai su patogeneze, kylantys dėl pacientą apėmusios demencijos. Anksčiau dažniausiai būdavo siejami su progresyviniu paralyžiumi, nuo ko ir pavadinimas. Dabar, kai sifilis išnyko, tačiau pailgėjo žmonių gyvenimo trukmė, todėl daug dažniau pasitaiko visokios senilinės demencijos - atitinkamai ir patogenezė pasikeitė.

Tipiški paralitiniai kliedesiai būna tokie buki, kad nepasiduoda klasifikacijai. Būdingas išskirtinai ryškus kliedesių durnumas, visokie fantastiniai nusišnekėjimai, lėkštumas, primityvumas. Kliedesiai visiškai prieštarauja bet kokiai logikai, pereina į atviriausius absurdus. Gerais atvejais tai būna tiesiog nesistematizuoti kliedesiai, o sunkiais atvejais - nerišlūs kliedesiai.

Kaip pvz., sunkiu atveju pacientas gali aiškinti, kad daugiabučio namo kaimynai pavogė iš jo tualetą, nors jis pats dėl savo demencijos tualeto savo paties bute negeba surasti. Parodžius jam tualetą, kliedesys nesibaigia - pacientas toliau aiškina, kad tualetas pavogtas ir čia ne jo tualetas arba kad čia tas pavogtas tualetas, bet tegul kaimynas jam jį grąžina, nes pavogė jo tualetą. Šitokiu atveju pacientas net nesuvokia, kad tas tualetas stovi jo bute kaip niekur nieko - jis tiesiog užsifiksavęs ant minties, kad tualetas pavogtas. Visas situacijos idiotiškas absurdiškumas paciento niekaip neveikia, nes jis pernelyg nukvakęs.

Pacientą prižiūrinčius asmenis paprastai nuo išprotėjimo gelbsti tik tai, kad kartu su paralitiniais kliedesiais neretai būna ir amnezija, tad pacientas gana greitai užmiršta eilinius savo kliedesius, prisigalvodamas naujų.

Visgi tais atvejais, kai demencija išsivysto prie kokios kitos psichikos ligos, ypač jei toji su kokiais paranojiniais kliedesiais, paralitiniai kliedesiai įgauna itin stabilią ir šlykščiai įkyrią formą, o pacientas neretai tampa neįtikėtinai atkakliu kovotoju su visokiais absurdiško durnumo sąmokslais.

Blogaisiais atvejais kokia nors bobutė viduryje nakties gali eiti pas kaimynus ir daužyti jiems duris, nes prisigalvoja, kad jai į butą nuodingas dujas leidžia, o tada atkakliai baladotis ir triukšmauti iki pat ryto. Ir taip kiekvieną naktį. O kadangi priverstiniam gydymui jos niekas neišveža, nes pavojaus ji nekelia, tai šitokie kasnakt vykstantys cirkai gali tęstis metų metais.