Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nightwish

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Nightwish - tai tokia trijų čiuvų (suomių) Tuomo, Tarjos ir Emppu 1996 m. įkurta (skaitoma kad simphony metal) grupelė, kuri tapo tiesiog bomba ir sprogo taip rimtai, kad gera nepasirodė ir patiems įkūrėjams.

Tuomas, būdamas puikus klavišininkas ir daugelio dainų autorius, prikūrė tokių muzikinių fejerverkų, kad koncerte atrodo, kad groja kokios trys grupės, penki būgnininkai, dar gal kokie du trys chorai - vienuolių, undinių ir demonų. Tiesa, reikia pasakyti, kad ankstyvais laikais, iki grupėn atėjo Tarja Turunen, jis pats dar bandė ir dainuoti, bet geriau jums to niekada niekada neišgirsti, nes palyginus su juo, netgi Minedas į natas pataiko kaip profesionalas. Taip kad čia gal geriau nepriminkime senų laikų. Prisiminkime geriau tuos, kur jie jau buvo su Tarja, kuri per neilgą laiką pravedė visiems krūvas dainavimo pamokų, per labai trumpą laiką pakeldama grupę į visiškai kitą lygį.

Taigi, visokius tuos demonus, Tarją ir klavišinius Nightwish sukišo į ugninį pasirodymą, kuriame viską sujungė ir gavosi kažkokia klaikiai užvedanti muzika.

NIGHTWISH: 'End Of An Era' - Jukka, Emppu, Tarja, Tuomas ir Marco

Na dar tas Tarjos (operinio balso turėtojos) charizmatiškas bendravimas su publika (dainuoja nesišypsodama publikai) tai atrodo, kad ne ji, o publika lieka skolingi artistei. Vienok jos kaukimas būdavo toksai, kad niekas daugiau jokioje grupėje jai neprilygo. Ir aišku, dar tas jos įprotis kas kiekvieną dainą vis pasikeisti apsirengimą, kaip tai per kelias sekundes persirengiant sukneles taip, kad niekas net nesuprasdavo, kaip čia taip viskas įvyko, kad ji jau su kitais drabužiais.

Emppu taip virtuoziškai šokinėja su gitara ir maišosi po visą sceną, kad net nuostabu .. jis dar ir groja ir galima pastebėti, labai neblogai.

Aišku, geriausi laikai buvo su Tarja Turunen grupėje, paskui susipyko, nepasidalino, na taip būna su talentais, kiekvienas skaito, kad yra neįvertintas ir tai... Kaip kažką vienas padarys, kad geriau nei su grupe bus. Čia toks atvejis - kad ne. Visi kartu, dar gal su bosistu Marco, buvo tiesiog aukso spindesio viršūnėje. Kaip sako, istorija buvo tokia: vieną dieną netikėtai ėmė ir išėjo Tuomas pareiškimas - toksai viešas laiškas apie tai, kad grupė nebegali būti su Tarja, nes šioji vietoje to, kad tarpuose tarp koncertų visą laiką leistų su grupe, kažkodėl grįžta namo pas savo vyrą, o jos vyras, negana to, dar ir važinėja į tuos miestus, kur jie koncertuoja, kad Tarja galėtų su juo viešbutyje gyventi. Todėl tai yra baisi grupės išdavystė, ir dėl to visi fanai yra išduoti, ir Tarja grupėje nebegali būti daugiau laikoma, nes jokios kalbos jai nepadėjo ir ji atkakliai toliau su savo vyru draugauja ir leidžia laiką.

Aišku, Tarja Turunen nuo tokio viešo pareiškimo truputį apšalo, bet ir išėjo iš grupės, nes ką padarysi. Grupė be Tarjos Turunen paskui ilgai vaizdavo, kad ji tokia pati gera, kaip buvusi, tačiau nieko jau nebesigavo, tad per kelerius metus tiesiog išdrožė kadaise su Tarja išsiaugintą populiarumą, o tada liko pamiršta. Gavosi kažkokia nesąmonė - lyg ir gerai groja, ir dainos neblogos (nors viena į kitą per daug panašios), bet štai nėra Tarjos - ir nėra įspūdžio.

Pati Tarja Turunen, išėjusi iš Nightwish, paskui susikūrė savo kokią tai grupelę, bet čia kilo kita bėda - dainuoja gerai ir gražiai, ale kaip tai dainų tinkamų sau neranda ir todėl nieko įdomaus irgi nesigauna. Taip kad irgi nunyko iš scenos.

Pačių dainų per CD, MP3 ar FLAC klausyti visai verta, čia tų kur su Tarja Turunen. O tų, kur jau be jos - tai jau nebeverta. Bet aišku visada geresnis įspūdis, kai žiūrėti su vaizdu t.y. koncertus, klipus ar etc..

Vienas geriausių nufilmuotų koncertų yra End of an Era (geriausi žiūrėti DVD) kokiais tai 2005 m. Helsinkyje, tuoj po koncerto buvo atleista Tarja ir jos vadybininkas. Bet koncertas tikrai vertas peržiūros, labai profesionaliai nufilmuotas, su geru garsu ir efektais. Visas anas turas berods vyko pirmiausiai kartu su Iron Maiden, kuriuos Nightwish apšildydavo, o jau pabaiga buvo kažkaip paskirai. Tai taip ir pasibaigė Nightwish era - kartu su tuo "End of an Era".

Dar ta grupė ir dabar koncertuoja - bet grupė kaip grupė, nieko ypatingo.


Skull kaukole kaukuole Crossbones BW.png
Nightwish yra Heavy Metal grupė. Ją mėgsta visokie metalistai.

Black SabbathDIOScorpionsMetallicaSlayerMegadethAnthraxW.A.S.P.TestamentAC/DCIron MaidenAcceptHelloweenNightwishKing DiamondManowarDeathCannibal CorpseMotorheadGuns N' RosesEuropeJudas PriestBon JoviDiamond HeadWarlockLita FordMercyful FateWhitesnakeTherionNapalm DeathCandlemassSepulturaVenomCeltic FrostMinistryDie KruppsDestructionPanteraMorbid AngelCarcassSodomExodusDeicideAnnihilator

Rock ranka ragai.png