Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mistika

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Mistika - paprastai taip vadinami įvairūs dalykai, pradedant kliedesiais ir baigiant religija, kur tik yra koks nors dvasingumas ir paslaptys, kurios kažkaip nepaaiškinamos. O jei tik paslaptys - vadinasi, kad nežinomos jėgos, kažkokios dvasios ir ekstrasensai.

Senais laikais mistika buvo vadinamas tiesiog savęs ir savo suvokimo pažinimas, kitaip tariant - tiesiog kažkokia meditacija ir psichologija, neretai primaišyta dar ir religingumu. Kita vertus, tada psichologijos nebuvo, užtat buvo begalės prietarų, dėl kurių mistika būdavo labai sunkiai suprantama. Gi vėliau ir krikščionybė išsiaiškino savas tiesas, ir psichologija ėmė rastis, o galų gale iš kažkur išlindo Zigmuntas Freudas ir mistikos niekur nebeliko.

Galutinai visą mistiką paaiškino Freudo mokinys Karlas Gustavas Jungas, kuris pasakė, kad viskas tėra instinktai ir kažkokie archetipai, dėl kurių mes nesąmonių ir prisigalvojame.

Kiti gi sako, kad mistika visgi dar yra, tik susijusi su magija, o šioji - su burtais, o tie - su ekstrasensorika ir telepatija, o jau šie reikalai aiškiai siejasi su ateiviais, Ktulu bei reptilijanais.