Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


LARP

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Larpai)
Jump to navigation Jump to search

LARP - tai santrumpa nuo Live Action Roleplaying Game, kas reiškia tokį kaip ir spektaklį, kurį sau patiems susirengia šiuolaikiniai RPG mėgėjai. Kartais taip vadinami ir patys tų rolinių žaidimų bei spektaklių mėgėjai, nes užsiėmimas yra smarkiai kabinantis ir įtraukiantis, mat stipriai lavina fantaziją ir leidžia belenkokių nesąmonių prisigalvoti. Visgi taisyklingiau būtų pačius žaidėjus vadinti larperiais, nes jie larpina. Tuo tarpu žaidimus vadinti geriau būtų larpais.

Bendru atveju būna taip, kad susirenka keletas nerdų ar gykų, kurie susigalvoja žaidimo taisykles ir paskui žaidžia kažkokias istorijas, vieni kitiems pasakodami, kaip kas vyksta. Būna smagu, bet reikia pastebėti, kad šitokie žaidimai tinka tik visokiems moksliukams beigi intelektualams, mat kitiems truputį neužtenka smegenų, kad gautųsi į tokias atrakcijas įsijungti.

Daugelis Lietuvos larperių vieni kitus kažkiek pažįsta arba bent jau turi tarpusavio pažįstamų. Taigi, šimtai jų susirenka į kokį nors Lituanicon ar panašų suvažiavimą, kur dalinasi daugeliu naujovių.


Kita informacija apie larpus

Dar anksčiau taip Pipedija rašė apie LARP, tik čia jau apie visokias išvystytas, sudėtingas ir stiprų įspūdį darančias larpų versijas. Turim čia pabrėžti, kad dažniausiai tai larperiai būna daug paprastesni ir tokių megarenginių su susišaudymais ir savaitės trukmės kovinėmis žaidynėmis nedaro, apsiribodami nedideliais vieno vakaro ar savaitgalio pasismaginimais.

Larpas - tai tokia grupuotė, kažkas tokio. Žodžiu, psichai, ne kitaip. Pusę metų siūnasi sau visokius maskaradinius kostiumus, koks 100 žmonių. Karinius - maskaradinius, ta prasme. Paskui apsiginkluoja visokių sprogmenų imitacijomis, airsoftais, petardomis ir t.t., ir dingsta savaitei į miškus bei griuvėsius visokius. Ir tenai vieni kitus šaudo, sprogdina, tratata, tratata... Visiškai kvankšt, akivaizdžiai pavojingi. Sklinda kalbos, kad tarp Larpų ir policijos esą yra buvę kažkokių susirėmimų, kai policija bandė tuos larpus nuginkluoti...

Šiaip tai, kaip pasakius... Neprofesionalai mes čia... Neišmanom. Kas nors protingesnis - geriau parašykit. Ai, dar - anos ion_silentalLJ irgi yra larpas. Ar tai larperis.


LARP iš tikro gyvenimo

Vienas gandas sako, kad kartą kažkokie larpai susigalvojo kartą sukurti visų sąmokslo teorijų apjungimo sąmokslo teoriją. Tai prisigalvoję, ėmė postinti 4chan beigi 8chan, o gavosi taip, kad jais kažkas ėmė ir patikėjo. Ir paskui, patikėję, susiformavo į visą durnių organizaciją - QAnon, kuri ėmė skleisti savo kliedesius. Įsisukę kliedesiai tapo tokiais užkrečiamais, kad žaidimas ėmė gyvuoti savo nuosavą gyvenimą, o jo kūrėjai sustabdyti tos nesąmonės jau nebeįstengė.