Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


RPG

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

RPG - tai reiškia Role Playing Game, kas reiškia, kad žaidėjas įsipaišo į kokią tai rolę ir tada žaidžia kokį tai geimą. Gi plačiąja prasme tai reiškia iš esmės beveik bet kokį geimą, koks tik būna kompuose, nes beveik visur reikia tapti kokiu nors personažu ir žaisti už jį - netgi jei geimas toksai bukas kaip Doom ar Quake.

Norint žaisti RPG, reikia nemažai fantazijos, tai jeigu koksai žaidimas yra silpniau aprašytas, tai būna, kad žaidėjams fantazijos pritrūksta ir tada jau nesigauna.

RPG žaidimo principai

Vienok kiek geresni geimai aprašo herojų kažkiek detaliau, tad šis gali gauti ir nemažai savitų savybių ir netgi kokią nors savo priešistorę. Tai tokiuose geimuose rolė jau žymiai ryškesnė.

Visgi ryškiausios rolės būna ten, kur būna LARP, nes ten jau netgi ir kompiuterių nereikia: žmonės įsijaučia į savo roles taip smarkiai, kad pradeda gyventi jomis vos ne naujus gyvenimus.

Kartais, jei herojus į kokią nors rolę įsijaučia ypatingai smarkiai, tai būna, kad artimieji netgi ir susirūpina - ar tikrai tas herojus neserga kokia nors psichikos liga?