Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Greitas kreditas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Taigi čia jau ką be mūsų darytumėt, jei mes nepaaiškintumėm, tai jau gal pasijemtumėtai ir kokį nors greitą kreditą gal, taip kad dabarties mumeis melskitės ir bučiuokit ekraną čionais, nes mes jumeis išgelbstinom nuo bankroto!!!

Greitas kreditas, mažas kreditas arba lupikavimas - tai puikus būdas užsidirbti minusą, kaip eina peklon, o gi tiktai klausimas - kam uždirbti ir iš ko? Taigi moksliškai lietuviškai, kaip ir rekomenduotų VLKK, šitai vadinasi Greitoji vartojimo paskola, o šitų paskolų teikėjams atstovauja anokia Lietuvos Greitųjų Vartojimo Kreditų Asociacija...

Tai kaip kurios kontoros ir cielus 25 procentus sugeba paimti per mėnesį, o kitos su visokiais SEO reikaliukais išsioptimizuoja taip, kad pilnas Gūglas to šlamšto, tai vadinasi ir Pipedija čia puikiausiai uždirbs - siūlome naują paslaugą: Pipedijos kreditas - skolinkis babkes, grąžink visu turtu už kiekvieną centą!

Dargi pridursim, kad visapusiškai naudingi tie visi lengvi kreditai kažkam, tai ir neigiam bet kokias neigiamas konotacijas su lupikavimu, esą čia kažkoks lochatronas ir pasipelnymas iš nelaimingų bėdon pakliuvusių žmonių, o teigiam čia tiktai geriausius dalykus apie visą tai, tai jau jei čia kur klaidų ar neteisybių matot, tai jau imkit ir papildykit teisybe, kuri teisingesnė.


Lupikavimas

Dabartinės Lietuvių kalbos Žodynas turi savyje tris puikius senus lietuviškus žodžius - "lupikauti", "lupikautojas", "lupikavimas", katrie ir reiškia tas paskolas su dideliais procentais, tai galit ir pasižiūrėt, jei netikit, nes taip lupikavimas tenai ir aprašytas. Tai dabar mes čia keliam klausimą, kodėl VLKK, pažeisdami savo normas ir taisykles, leidžia kažkokioms kontoroms vadintis kreditais ir panašiai, kai yra tam skirtas žodis? Pagal VLKK taisykles visokie sudurtiniai daiktai, kaip "kredito išdavimas" arba yra keistini pavieniais žodžiais, o jau nekalbant apie tai, kad tai yra veiksmažodinis daiktavardis ir užsieninis žodis, keistinas lietuvišku. Tai kas čia dabar per nesąmonės? Apie tokią gargarišką konstrukciją, kaip "greitoji vartojimo paskola" tai jau išvis nekalbam, nes jau čia ir durnam aišku, kad žodis "lupikavimas" čia puikiai ją pakeičia.

Taip kad lietuvių kalbos sergėtojams derėtų susirūpinti, kaip čia jie dabar pražiūrėjo tokius nelietuviškus konstruktus viešojoje paslaugų rinkoje ir leido juos dar ir visaip reklamuot. Ir neturėtų VLKK leisti dabar tokių pakaitalų, kurie išvis prasmę užslepia, kaip esą "mažieji kreditai" ir panašiai.

Greitų kreditų nuomonė

Tai čia specialiai skyrelis, kad greitų kreditų kompanijos galėtų pasiteisint ir paneigt, tai tą ir kviečiam padaryt, čionais ir parašyt, kad taip nėra, kad visiems būtų galimybė sužinoti, kad kitaip yra, tai jei neparašyta, tai kaip matom, čia gal ir pasiteisinimų nėra, taip kad teisinkitės, jei galit, nes Pipedija atvira belenkokioms nuomonėms.

Upd. tai vat jau kiek laiko čia straipsnis yra, gal jau pusę metų, ir ne kartą čia jau buvo trinami visokie aprašymai greitų kreditų, tai aišku įtariam, kas taip darė. O pasiteisinimų per tą laiką taip ir neparašė niekas. Tai čia dabar retoriškai klausiam, tai ką, nėra čia tų pasiteisinimų, ane?

Greitų kreditų istorija ir šiaip panašiai

Tai senais laikais būdavo visokie bandiūgos, kaip kad kokia nors Komercijos ir gamybos firmų asociacija, kur irgi kam reikdavo, tai kreditą pasiimdavo, per mėnesį kokį keliasdešimt procentų mokėdami ar dar geriau - 1 procentą per dieną, o kartais net ir kelis. Tai mieli banditėliai mielai palaukdavo kelis mėnesiukus ar netgi pusmetį, o jau paskui paaiškėdavo, kad žmogui niekaip nėr iš kur susimokėt, nes tų procentų dėka grąžintinos sumos išaugo daugybę kartų. Tiesa, panašūs kreditai paskui galų gale baigėsi, kai prasidėjo bankų griūtis.

Tai čia jau netgis durnam gali būti akivaizdu, kad čia jau tikrai spąstai ir ne šiaip sau, o visame gražume! Tiesa, čia jau negalim pasakyt, kaip ten tie procentai kaip kur auga, tai čia viską suprantam paprastai, taip paprastai ir skaičiuojame, kaip marginalai! Tai čia taip mus paprastai ir supraskit!

Taip ir dabar vat greitas kreditas visoks plinta, tai gal jau be banditų, bet irgi gražiai, vat imi kokią paskolą, tai ir apiformina įdomiai visaip, pavyzdžiui, kad pirmą mėnesį esą nemoki palūkanų, nors išties sumoki kažkokius "komisinius", kurie 10 procentų sudaro, o antrą mėnesį pavyzdžiui jau 15 procentų palūkanų mokėt reikia...

O dar įvairios tos ten kreditų kontoros labai jau pagarsėjo ten visokiais savo SEO ir spamais, tai jau dabarties gi kaip įvedi į Gūglą kokį nors žodį "kreditas", tai gauni ne apie kreditus ir bankininkystes, o visokių daug pasiūlymų pasiųsti SMS ir paskolą paimt.

Gi tuo tarpu gal mažai, kam žinomas faktas, kad Katalikų Bažnyčia dar II Laterano susirinkime nusprendė, kad lupikavimas (kitaip tariant - tie patys greiti kreditai) yra erezija, nes prieštarauja tikėjimo tiesoms, užtat turi būti baudžiama visu griežtumu, atskiriant nuo bažnyčios ir nelaidojant lupikautojų kapinėse, o tik už kapinių tvoros, kai kokį šunį.


Kaip auga greita paskola, tiksliau skola, kai paimate greitą kreditą

Taigi čia irgi tos katės matomai susigundė greitu kreditu - ar ten lašiniais kokiais, ar dar kažkuo, tai vat ir spąstai gavosi, tai irgi kai sakant, kreditan mėsos gabaliukas, o grąžinti tai jau teks daug daugiau...

Tai vat galim paskaičiuoti, kaip ten gaunasi kai ten pavyzdžiui per mėnesį suma auga 15 procentų, o paėmei paskolą 1000 litų, kiek grąžint reiktų po kiek mėnesių:

 1. 1150,00 lito - ai, kas ten tie 150 litukų, lyginant su cielu tūkstančiu, ar ne?
 2. 1322,50 lito
 3. 1520,87 lito
 4. 1749,01 lito
 5. 2011,36 lito - cha cha cha, net 5 mėnesių reikia, kad skola padvigubėtų, galvojate, kad taip lėtai ir toliau augs?
 6. 2313,06 lito
 7. 2660,02 lito
 8. 3059,02 lito - dar trys mėnesiai - jau ir patrigubėjo... kažkas ne taip čia...
 9. 3517,88 lito
 10. 4045,56 lito
 11. 4652,39 lito
 12. 5350,25 lito - blemba, kaip čia taip gaunasi, kad tik metai praėjo, o jau virš 5 tūkstančių skola iš kažkur???/
 13. 6152,79 lito
 14. 7075,71 lito
 15. 8137,06 lito - kas per briedas, jau auga po tūkstantį per mėnesį!!!!!1
 16. 9357,62 lito
 17. 10761,26 lito - blemba, blemba!!!!!11 Tik pusantrų metų praėjo, dar prieš pusmetį buvo du kartus mažiau, iš kur čia 10 tūkstančių?????//
 18. 12375,45 lito
 19. 14231,77 lito - KPŠ, jau 2 tūkstančiai per mėnesį!!!!1
 20. 16366,54 lito
 21. 18821,52 lito
 22. 21644,75 lito - kas čia darosi, kas per loxatronas, kaip čia 20 štukių gavosi????/
 23. 24891,46 lito
 24. 28625,18 lito - 28 tūkstančiai?????!!!!!1 Jūs ką, nenormalūs???????/// BLEEEET!!!!!1

Taigi čia matome, kaip jau po dviejų metų ta 1000 litų skola stebuklingu būdu pavirsta į cielus 28 su puse tūkstančio. Ir netgi jau po varganų metelių reikia grąžinti virš 5 tūkstančių. O tai dabar galim paspėlioti, kiek prisikaupti tos greitų kreditų firmos gali per tris ar keturis metus... Tai čia kaip sakant, verslas visame gražume - paėmei atlyginimo didumo paskolėlę, o po kelių metų už ją atidavei butą...

Tai čia tik galim paminėti tingintiems skaičiuoti, kad jei po metų grąžint reikėjo 5350 litų, o po dviejų metų - 28625 litus, tai jau po trejų metų - 153152 litus, tai yra pusantro šimto tūkstančių. O jei sugebėtumėt ketverius metus ištempt, tai su tokiais procentais jau gautųsi netgi 819401 litas, kitaip tariant, beveik milijonas.

Tai čia dabar jau nereikia matyt uždavinėt klausimo, kaip čia taip gaunasi, kad kiekvienas dibilas gali tą kreditą greitą pasiimt netgi per kokią nors SMS žinutę ar panašiai, nesgi aišku, kad uždarbiai tokie, kad nusispjaut gal į visus ten beviltiškus skolininkus ir taip toliau.


Seimas deda lupikautojams apinasrį

O čia kad nepasirodytų tušti faktai aukščiau esantys paskaičiavimai, o kad suprastumėt, kad dar tie procentėliai, kur paskaičiavom - tai labai nedideli, štai jums Seimo narės Agnės Zuokienės citata iš jos pačios Feisbuko, parašyta po to, kai nedidelį apinasrį uždėjo įstatymdaviai tiems kreditams 2010 gruodžio 23 dieną:

Agne Zuokiene Šiandien Seime priimtas vartojimo kredito įstatymas.Nuo šiol paskolas vertinsime ne pagal palūkanų normas,o pagal metinę kredito kainos procentinę išraišką,į kurią telpa visos įmanomos išlaidos. ei iki šiol 7 dienų kreditai vidutiniškai buvo suteikiami su 30 000 metinės kredito kainos proc.,o 14 dienų - su 10 000,tai nuo šiol viršutinė riba visiems kreditams -250 proc.Manau,jog tai didžiulis laimėjimas vartotojams.

Taip kad vat kaip pasirodo - netgi ne maksimaliai, o vos vidutiniškai 7 dienų kreditai buvo suteikiami su 30 tūkstančių metinių procentų. Tai po to dar vat kas iš tos diskusijos išlindo:

Agne Zuokiene Atvirai pasakius mane "užmušė" greitųjų kreditų cinizmas - dar pavasarį jie man juokdamiesi į akis sakė - apribosit palūkanas, mes pakelsim mokesčius už laiškus, sutarties sudarymą. Dėl to ir teko gerai galvas paskukt, kaip uždayti visus "kranelius". Dabar jie grasina šešėliu, nes niekad niekada netikrino - kokia jų kapitalo kilmė - kieno pinigus jie skolina ir kokioj nusikalstamoj skolinimo-išmušinėjimo grandinėj jie veikia...

Greito kredito įmonės Lietuvoje

Tai čia gal dar visų nežinome, o gal ir šiaip ne tų, o tik panašių įtraukėme, bet jau vat pavyzdžium štai tokių yra (kas norit - tai ir papildykit sąrąšėlį):

Tai čia kaip kokį kreditėlį iš tokių paimsit, tai paskui gali staiga pasirodyti, kad kokie nors vargani 60 procentėlių mokesčiai valstybei - tai tik grynas malonumas ir džiaugsmas natūraliausias...