Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Bernard Madoff

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Bernard Madoff - legendarinis biznierius ir vertelga, kuris sugebėjo per kažkokias Ponzi schema paremtas aferas pasivogti 65 milijardus dolerių, tapdamas vienu turtingiausių pasaulio žmonių. Įdomu dar ir tai, kad jis tai darė cielus 20 metų, o paskui jau, kai 2008 ėmė lįsti visokie ten fufeliai, nes atėjo krizė, tai kažkaip patsai ir prisipažino dėl šitų reikaliukų.


Bernard Madoff piramidė

Kadangi pasaulyje Bernard Madoff buvo žinomas, kaip vienas iš geriausių finansų ir investavimo ekspertų, kokie tik yra buvę, o reputacija buvo labai sena, paremta dideliu pasitikėjimu iš visokių bankų, tai investuotojai pinigus nešdavo noriai. Negana to, Bernard Madoff buvo netgi vienu iš NASDAQ steigėjų ir toje biržoje netgi atidirbo kadenciją, kaip vadas. Dar negana to, Bernard Madoff suko ir krūvą visiškai tvarkingų ir nesukčiavimui skirtų didelių verslų. Ir negana to, jis neknisdavo investuotojams proto su visokiais fantastiniais makaronais apie neįtikėtinus pelnus, o pasiūlydavo visiškai tiek, kiek ir kiti, tik su vieninteliu skirtumu - itin geru stabilumu, be svyravimų aukštyn-žemyn. Štai dėl to netgi didžiuliai investuotojai galvojo, kad Bernard Madoff kontora yra vienas iš patikimiausių ir geriausių pasaulyje investicinių biznių.

Tiesa, dar buvo kalbos, kad įdavė išties jį sūnus ar tai anūkas, katram turtingasai dėdulė nutarė atskleisti biznio paslaptis, o jau tada tas prisipažinimas atėjo iš jo paties, nes jis patsai pasakė, kad jo įkurta kontora "Bernard L. Madoff Investment Securities" per kažkokią Ponzi schemą porą dešimtmečių siurbė pinigus, kol susiurbė apie 65 miljardus. Firma buvo sėkminga ir tokia turtinga, kad apie tokias sakoma, jog "too big to fail", taip kad net ir po viso ko jinai visvien dar ilgokai sukosi ir dabar dar sukasi, bandydama kažkaip su pertekliumi pinigų susitvarkyt.


Nuo Bernard Madoff aferų nukentėję gigantai

Kadangi pinigų kiekiai Madoff aferose buvo nepaprastai dideli, tai iš laivų pinigų netgi gigantiškiausiems investuotojams būdavo galima laisvai pinigus grąžint. O kai pinigai grįždavo, tai visi tikėdavo, kad schema tikrai patikima, todėl dar daugiau pinigų nešdavo. Taip ir gaudavosi, kad kai kurios firmos sukišdavo neįtikėtinas sumas. Štai pavyzdžiui, kiek kai kurios investuot norėjusios įmonės paskandino pinigų pas Bernard Madoff:

  • Fairfield Greenwich Advisors - 7,5 milijardo dolerių, vos vos daugiau, nei pusė šios kontoros kapitalo
  • Tremont Group Holdings - 3,3 milijardo dolerių, daugiau nei pusė šios kontoros pinigų
  • Banco Santander - 2,87 milijardo dolerių sukišęs Ispanijos bankas, kuris kažkaip susigundė investicijų stabilumu
  • Bank Medici - 2,1 milijardo dolerių įmerkęs Austrijos bankas, irgi susigundęs veltui
  • Ascot Partners - 1,8 milijardo dolerių sukišo koks tai fondas, irgi durną galvą turėjęs
  • Access International Advisors - 1,5 milijardo sukišo šita investicinė kontora, kuri dėl to užsilenkė, o jos savininkas ir vadovas tiesiog nusižudė, nes liko skolingas visiems iš eilės, įskaitant ir darbuotojus
  • Fortis Bank - 1,35 milijardo dolerių šitas Olandijos bankas sukišo kažkaip netiesiogiai, berods per kažkokias antrines investicines kontoras
  • HSBC - 1 milijardą sukišo irgi matyt nelabai protingas Didžiosios Britanijos bankas