Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Čapajevas ir Petka

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Čapajevas ir Petka - du svarbiausi tokio beviltiškai šūdino sovietinio filmo personažai. Filmas vadinosi "Čapajevas" ir buvo apie atseit tikrą veikėją Vasilijų Čapajevą, nors išties siužetas buvo kiaurai išgalvotas iš lempos. Dėl savo absurdiškumo ir to, kad buvo neįtikėtinai atvirai propagandinis, filmas per visą sovietmetį buvo tapęs anekdotų apie Petką ir Čapajevą šaltiniu.

Anekdotai apie Petką ir Čapajevą būdavo visiškai primityvūs, brutualūs ir grubūs, labai dažnai juose figūruodavo šūdai ir įvairiarūšis seksas, permaišytas su įvairiais primityviais iškrypimais ar nukrypimais. Kiti gi anekdotai pasakodavo, pvz., apie tai, kaip Petka su Čapajevu bando kažką protingo iš savęs išspausti, bet pasirodo besantys visiškais durniais, kurie nemoka net skaityti.

Kaip ir įprasta panašiems atvejams, KGB, norėdama kompensuoti pašlijusį ideologinių personažų įvaizdį, bandė platinti ir alternatyvius anekdotus, kur Čapajevas ir Petka vaizduojami, kaip visokių situacijų laimėtojai, tačiau tokie anekdotai neišpopuliarėdavo.

Filmas apie Čapajevą buvo kuriamas tokio šūdino sovietų rašytojo romano pagrindu. Romanas taip ir vadinosi - "Čapajevas", o jo autorius buvo toksai Dmitrijus Furmanovas, pats tapęs ir romano, ir filmo personažu, nes apsirašė tenai patį save.

Prie filmo apie Čapajevą siužeto savo nagus prikišo patsai Josifas Stalinas, kuris išbrokavo pirmus scenarijus, o paskui liepė, kad būtų keturi pagrindiniai personažai:

  • Raudonasis bolševikinis vadas - Vasilijus Čapajevas
  • Raudonasis komisaras - Dmitrijus Furmanovas
  • Paprastas raudonosios armijos eilinis - Petras Isajevas (aka Petka)
  • Eilinė rusė moteris, kariaujanti už bolševikus - Anka kulkosvaidininkė

Paskutinė iš personažų, Anka kulkosvaidininkė, buvo išvis tiesiogiai išgalvota Stalino, kuris norėjo, kad filme būtų kokia tai didvyriška rusė moteris.


Dar žr.