Rytų Vokietija

Rytų Vokietija arba VDR - tai ta, kuri buvo Socialistiniame bloke, todėl gyveno labai baisiai blogai, nors visvien taip, kad tai baisiai atrodė tik tiems, kas gyveno Vakarų Vokietijoje. Gi tie, kas gyveno SSRS, kur prie ruso buvo geriau, tai žiūrėjo į tą Rytų Vokietiją su pavydu, nes ten viskas atrodė neįtikėtinai gerai padaryta, kaip koks rojus.

Susidarė Rytų Vokietija, kai SSRS ėmė ir sau atsidalino tą Vokietojos dalį, kurią buvo užsigrobusi per II Pasaulinis karas. Tai kol JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija bandė kažkaip atkurti likusios Vokietijos gyvybę, sovietai tiesiog pasakė, kad pas juos bus komunizmas ir viskas.

Sukūrę savo okupuotoje dalyje komunizmą ir masiškai išvežę visas gamyklas, stakles, pinigus, meno vertybes ir išvis ką papuola į Rusiją, sovietai pastatė Vokietijai savo kažkokį statytinį, Eriką Honekerį, kuris ir pradėjo valdyti. Kadangi buvo padalinta ne tik visa Vokietija, bet ir jos sostinė Berlynas, tai gavosi kad dar ir sostinė tenai atsidalijo - iš JAV, britų ir prancūzų valdytų miesto zonų Vakarų Berlynas susidarė, kuris pasidarė kaip miestas-valstybė.

Žodžiu, biškį taip kaip kokia valstybinė šizofrenija gavosi, juoba kad ir režimas toksai irgi ne su protu ten buvo.

Na, tai taip ir gyveno ten visi, važinėjo trabantais, šaudydavo į pabėgti norinčius žmones, pakol nesugriuvo SSRS. O kai SSRS sugriuvo, tai ir Rytų Vokietija dingo, nes ją prisijungė Vakarų Vokietija. Tai dabar Vokietija tėra viena. Tai gal taip ir geriau, nes kuo mažiau raudono šūdo, tuo mažiau problemų.