Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Putinizmas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
19:41, 20 kovo 2022 versija, sukurta Raketa (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: 400px|thumb|right|Čia tokia reali putinizmo realybė - [[bomžas, apsirengęs reklamine striuke su užrašu "Aš už Putiną"]] '''Putinizmas''' - viena iš naujų fašizmo atmainų, šiuolaikinė rusofašizmo forma, savo esminėmis savybėmis visiškai atitinkanti įprastus fašizmo kriterijus, tačiau kiek specifiškai persimaišiusi su visokiu komunizmo...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Čia tokia reali putinizmo realybė - bomžas, apsirengęs reklamine striuke su užrašu "Aš už Putiną"

Putinizmas - viena iš naujų fašizmo atmainų, šiuolaikinė rusofašizmo forma, savo esminėmis savybėmis visiškai atitinkanti įprastus fašizmo kriterijus, tačiau kiek specifiškai persimaišiusi su visokiu komunizmo ir stalinizmo palikimu, Rusijos pravoslavų cerkve ir įvairiais Rusijos mafijos klanais.

Paprastai putinizmas yra tapatinamas su rusofašizmu, tačiau putinizmo sąvoka yra juntamai siauresnė. Rusofašizmas savo esme apima ir nacionalbolševizmą, ir senuosius juodašimtininkus, ir įvairias užmaskuotas rusiško nacionalizmo formas, buvusias sovietmečiu. Tuo tarpu putinizmas - tai ta rusofašizmo rūšis, kuri yra įtvirtinta šiuolaikinėje Rusijoje, kurią valdo Vladimiras Putinas.

Savo esme Putinizmas yra labai nerišli ideologija, paremta daugiausiai Dugino kliedėjimu apie kažkokią ten ypatingą istorinę Rusijos reikšmę bei svarbą. Su tais kliedesiais apjungiamos RPC religinio pobūdžio nesąmonės, neoimperialistinės idėjos, nostalgija sovietmečiui ir didžiulė oligarchinių-mafijinių klanų struktūra.

Kaip ir daugelis kitų fašistinių ideologijų, taip ir putinizmas yra agresyvus, ekspansinis, siekiantis pavergti aplinkines tautas ir valstybes, susidoroti su opozicija ir taip toliau. Putinizmas tapo esmine priežastimi, dėl kurios kilo 2008 įvykęs Rusijos-Gruzijos karas, vėliau - Lugandos ir Donbabvės sukūrimas, o dar vėliau - ir 2022 metais pradėtas Rusijos-Ukrainos karas.