Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nacionalbolševikai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Nacionalbolševizmas)
Jump to navigation Jump to search
Čia kažkokia sena nuotrauka iš tų laikų, kai dar Rusijoje būdavo leidžiamos demonstracijos

Nacionalbolševizmas arba dar taip vadinama Rusijos nacionalbolševikų partija arba nacbolai - tai toksai judėjimas ir ideologija, kurią apie 1990 metus ėmė skleisti du rusofašizmo ir neokomunizmo veikėjai - toksai Aleksandras Duginas ir Eduardas Limonovas. Partijos idėja buvo, kad išties Rusija turėjo kurti nacistinę valstybę, rusų tautą iškelti aukščiau visko, bet bendrai laikytis tų pačių marksizmo principų, kokių laikėsi Lenino tipo bolševikai. Taip ir gavosi nacionalbolševikai.

Kalbant paprastai, partija gavosi kaip du viename - NSDAP tipo nacizmas permaišytas su klasikiniu bolševizmu. Taip, kad blogiau gal ir tikėtis neverta. Rusijos nacionalbolševikų šūkis yra "Rusija viskas, o visa kita - niekas". Taigi, nesunku suprasti, kas tenai per pažiūros.

Rusijos dvigalvis erelis kaip nacionalbolševikų partijos emblema nepalieka niekam jokių abejonių.
Nacionalbolševikų vėliava savo sąsajomis irgi niekam nekelia jokių abejonių.

Trumpa nacionalbolševikų istorija ir simboliai

Kadangi partija buvo kraštutinai agresyvi, aršesnė ir už komunistus, o dar ir ėmė veikti tais laikais, kai naciai Rusijoje buvo mažiau toleruojami, partija ilgainiui buvo uždrausta. Partijos kūrėjai pasuko atskirais keliais ir Limonovas liko vienu iš žinomiausių Rusijos komunistų veikėjų, o tuo tarpu Duginas toliau rašė visokias knygas apie Rusijos didybę, dominavimą, imperiškumą ir taip toliau, kol galų gale tapo vienu iš naujojo rusofašizmo ideologų, smarkiai įtakojusių netgi ir tą patį Vladimirą Putiną.

Nacionalbolševikų partijos simboliai visad buvo pjautuvas ir kūjis, sukergtas su hitlerinių nacių simbolika. Kai partija kažkaip susipjovė su Rusijos valdžia ir šioji ėmė ją drausti, drausdama ir simbolius, tai tie simboliuose pjautuvą ir kūjį pakeitė į granatą, o pavadinimą pakeitė į "Kita Rusija" ("Другая Россия"). Vienok ir dabar eina tie patys pjautuvai su kūjais, o partija yra vienas iš populiaresnių marginalinių Rusijos judėjimų.

Po to, kai Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą, atplėšė Krymą, o Rytų Ukrainoje sukūrė dvi pseudovalstybes - tokią Donbabvę ir Lugandą, nacionalbolševikai aktyviai tą palaikė, nepaisaydami to, kad dar ne taip jau seniai buvo gavę draudimų iš Rusijos valdžios.