Mickey Mouse

Mickey Mouse arba Peliukas Mikis - toksai Disnėjaus sugalvotas herojus, o žmonės tai paprastai jį vadina, sako tiesiog Mikimauzas. Personažas buvo labai patriotišku, ale kaip kurie ten ir kažkokį vos ne fašizmą jame įžvelgė, o dar labiau - JAV propagandą ir kažkokią tai kultūrinę invaziją į pasaulį, nes su tokiais personažais tik ir plaunamos smegenys.

Trys propagandinės idėjos simbolizuojasi vienoje skulptūroje, iškaltoje kažkokio nežinomo menininko: Jėzus, Mikimausas ir Leninas. Tai turėtų rodyti kažkokių vaizdinių galią.

Vienok dar buvo ir ne tik mikimauzas, bet ir kažkokia mikimauzė, tik vat pavadinimą tosios užmiršom, tai kas nors priminkite mums čia. Ai, dar ir arklys buvo ten, kažkoks dar šuva, koksai tai Donaldas ir dar kažkokie personažai, išplitę vėliau per visur. Žodžiu, kažkokie čia multikai visai.

Kai kas paskui kalbėjo, kad Voltas Disnėjus galimai vartojęs kažkokius narkotikus, gal būt netgi LSD, tai todėl jam ir vaidendavosi kažkokios kalbančsios pelės bei žiurkės, kurias jis tuomet ir vizualizavo. Tai dar 1928 metais vyko, ale po dešimtmečio-kito tai jau tapo tikru pasauliniu Amerikos simboliu, todėl dar vėliau kažkas pasakė, kad šitų filmukų prisižiūrėję, vaikai išauga mikimauzais.

Tokia štai blogoji moralinė ir propagandinė gaida, kurią mikimauzizacija mums duoda. Taip kad čia jumei dar prašom visokių pavaizdavimų.

Taip kad matome, jog Peliukas Mikis yra ryškus ir puikus visokios pop kultūros simbolis, gal netgi savaip prisijungiantis prie Fluxus bei kitų reiškinių, tegul ir netyčia visai ir komercializuotai pirmiausiai, o paskui keistais kažkokiais bajeriais nesuprantamais. Nu gi jau patys pagalvokit, kur matyta, kad didžiausia Amerikos visų laikų gražuolė Marilyn Monroe vietoje papų turėtų mikimauzų snukius?


Mikimauzai Lietuvoje

Mikimauzas viešajam domene

2024-taisiais metais, ši žiurkė, o būtent jo, taip sakant, pradinė versija – Steamboat Willie (Garlaiviukas Vilis) – pateko į public domain, kas reiškia, kad visi šį personažą gali naudot bet kokiems tikslams, įskaitant komercinius. Tai gan įdomus momentas, nes Disnėjaus kompanija keletą kartų piso protą JAV kongresui, vien tik tam, kad joksai kitoks padla nenaudotų kapitalistinį peliuką. Kongresui, po kurio laiko, tokie reikalai užkniso, todėl galutinis rezultatas buvo toks: į viešajį domeną jūsų žiurkė, bei kitoks personažas, filmas, žaidimas ir t.t. patenka po 70-ties metų, plius tiek metų, kiek buvo kurėjui, kai prigalvojo tą nesąmonę. Tokiu būdu, Mikis dabar viešasis personažas.