Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Krokodilo ašaros

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Realūs krokodilai neretai ašaroja, tad matyt nuo to ir kilęs posakis apie krokodilo ašaras.

Krokodilo ašaros - tai tokios visai apsimestinės, visiškai egoistiškos ašaros, kurias visai jau blogose situacijose paleidžia įvairūs savanaudiški ir apsimelavę atmatos, kurie visai nei nesiruošia kaip nors gailėtis savo pačių poelgių. Kitaip tariant, toksai gailėjimasis, kuris visiškai netikras, o toks apsimestinis.

Tipiškų krokodilo ašarų pavyzdys - kad ir Rusijos propagandos skleidžiami pasakojimai apie tai, kaip ji rūpinasi ir liūdi žūstančiais ukrainiečiais ir nori nutraukti karą. Realiai gi Rusija pati užpuolė Ukrainą, pati sukėlė visą tą Rusijos-Ukrainos karą lygioje vietoje, o tiesiog apsimetinėja. Tai toksai apsimestinis gailestis dėl aukų jau gali būti vadinamas tipiškomis krokodilo ašaromis.

Pasakymas "krokodilo ašaros" kilęs nuo kokios tai pasakos ar tai pasakėčios apie kažkokį krokodilą, kuris ėdė gyvūnus, o paskui įkliuvo į kažkokią bėdą ir tada labai verkė ir raudojo, prašydamas, kad kiti gyvūnai jam padėtų. O tie apsigavo, padėjo, o tada krokodilas juos ėmė ir suėdė. Pirmi tokie apsimestinai verkiančių krokodilų paminėjimai yra labai seni - dar iš Senovės Graikijos, kur juos mini Plutarchas, kuris krokodilo ašaromis vadino verkimą žmonių, kurie norėjo kieno nors mirties, bet kai žmogus numirė, tai apsimestinai liūdėjo ir verkė.

Vėlesniais laikais, jau Viduramžiais, kai krikščionybė visur išplito su savo įvairiais teologiniais konceptais, tai krokodilo ašaras gana smarkiai nagrinėjo toksai Potijus (Photios Kalpidis), kuris aprašinėjo atgailos konceptą. Pagal jį atgaila gali būti nuoširdi ar nenuoširdi, ir nenuoširdi atgaila - tai ir yra tokia, kur žmogus verkia krokodilo ašaromis, t.y., atgailauja už visokias nuodėmes apsimestinai.

Posakis "verkia krokodilo ašaromis" reiškia būtent apsimestinį atgailavimą, kuris atrodo labai emocingas ir stiprus, todėl galintis apgauti netgi ir visai protingus žmones, jei šie nežino tikros istorijos apie tai, kaip tas žmogus apgaudinėjo ir išnaudojo aplinkinius.

Reali šio posakio kilmė yra labai paprasta: krokodilai išties turi ašarų liaukas, kurios yra išskiriančios gana daug skysčio. Liaukos yra tam, kad akys neperdžiūtų kaitroje. Kadangi kai kada krokodilai nušliaužia ieškoti grobio gana toli nuo kranto, o visa tai vyksta karštose, sausose vietovėse, tai akių apsaugai reikia daug ašarų. Kartu ašaros netrukdo krokodilui vandenyje. Taigi, krokodilai išties yra linkę ašaroti labai daug, visai be priežasties, o taip pat ir ėsdami maistą. Tą pastebėję, žmonės ir susiejo tas krokodilų ašaras su jų realiu elgesiu.


Dar kitos ašaros

Pasitaiko ir dar kitų gyvūnų ašarų, kurios visai kitokios: