Bezdalai

 N-18.png 
JŪS NETURIT 18 METŲ
Šitas puslapis neskirtas mažvaikiams, tokiems, kaip JŪS. Dinkit iš čia, nes jūsų IP adresai ir visa kita informacija, kokia tik pasitaikys, bus perduota jūsų tėvams ir globėjams pagal pirmą prašymą. Pipedija negali sukontroliuoti mažvaikių, tačiau padarys viską, kad mažvaikiai būtų apsaugoti.

Norėdami perskaityti šitą puslapį, turite privalėti turėti 18 metų. Skaitydami Pipediją, jūs privalote būti >18 metų. Priešingu atveju, jūs neturite teisės skaityti ir privalote iš čia dingti ir išeiti iš šio puslapio, ir ištrinti visą informaciją apie šitą puslapį, kad atsitiktinai daugiau jos neperskaitytumėte. Taip pat privalote apie tai nedelsdami informuoti savo tėvus ar globėjus.

Bezdalai - tai gamtinis produktas išties, natūralus ir ekologiškas, dar ir kitais žodžiais bei epitetais vadinamas, pavyzdžiui perdalai ar metanas. Gamtiškas ir natūralus, tad neaišku, ko čia tie žalieji protestuoja ir Atominės Elektrinės kažkodėl nori.

Čia, aišku - Fotošopas, bet atrodo įspūdinga, tai galit pamėgint namuose...
--Tipinė dibilų frazė "čia fotošopas" ryškiai jokio fotošopo, o tik paprasa optinė iliuzija--PostFactum 10:55, 2009 spalio 13 (UTC),
Ne, nu vis gi čia Fotožopas - be abejonės! optiškai tokios smarvės vargu bau, ar pavyks išgauti... --Donatas 13:41, 2009 spalio 13 (UTC)
-- Čia panašu, kad kažkokia naftos išgavimo platforma ar pan ir ten deginamos dujos--PostFactum 17:32, 2009 spalio 13 (UTC)
-- atkreipkit dėmesį į dvigubą ugnies srautą - akivaizdžiai dviguba šiknaskylė! --Tararaika 22:03, 2009 spalio 13 (UTC)

Bezdalai - tai pagrindinė pripersto kambario sindromo priežastis, taip jie yra pakliuvę į įvairiausius mokslinius ir sociologinius tyrimus.

Kas pasakys, kad bezdalai ne dujos ir, kad nenuodingos, tai tas uoslės neturi, arba šūduose gyvena ir pats šūdu smirda! Nors sako, kad savas šūdas nesmirda, tai, turbūt, todėl ir labai mėgstama bezdėti. Tiesa, po to, kai prasiautė kovido epidemija, kažkaip daugybei žmonių liko pažeista uoslė, tai nuo to laiko didelė dalis jokių bezdalų neužuodžia.

Bezdalų cheminė sudėtis

 
Siūloma rinkti Karvės bezdalus, tai tada jų daugiau galima pririnkti su tokiu aparatu, tik svarbu, kad Karvė į orą nepakiltų ir arti nebūtų atviros ugnies

Visi, kas žino chemiją, puikiai supranta, kad bezdalai yra tokios dujos, bet ne visi žino, kokios konkrečiai. Tai čia turim pasakyti, kad savo sudėtimi tos dujos būna įvairios ir gerokai skiriasi.

Pagrindiniai bekvapiai bezdalų komponentai - tai anglies dvideginis, metanas, nedidelis kiekis vandenilio ir etano, o taip pat dar ir azoto. Tačiau yra ir kvapingųjų, tiksliau smirdingųjų komponentų bezdaluose. Kadangi dauguma bezdaluose esančių medžiagų neblogai dega, tai mokslininkai tyrinėja galimybes panaudoti bezdalus kaip kurą, pvz., šildymui.

Pagrindinis kvapusis bezdalų komponentas yra sieros vandenilis, dar žinomas, kaip vandenilio sulfidas. Šitos dujos pasižymi gan juntamu nuodingumu, smirda papuvusiais kiaušiniais ir būtent jos sukuria pripersto kambario efektą, mat nosis prie jų labai staigiai prisitaiko ir nustoja užuosti. Taigi, priperstame kambaryje esantis žmogus labai greitai jau nebejaučia, kad yra bezdaluose, nebent visai jau koncentracija pasidaro milžiniška - tada žmogus ima jausti apsnūdimą, o koncentracijai toliau didėjant, praranda sąmonę ir numiršta.

Tarp kitų, smardesnių, bet kartu mažesniais kiekiais esančių komponentų būna, pvz., merkaptanai ir kitokios smarvės. Tai prie jų nosis prisitaiko truputį lėčiau, bet irgi prisitaiko. Gera šių medžiagų savybė - kad skirtingai nuo sieros vandenilio, kuris išsivadėja per minutes tiesiog visiškai, merkaptanai ir į juos panašios medžiagos garuoja gan ilgai ir dėl to ilgokai išlaiko smarvę.

Bezdalų smirdumas ne visada būna vienodas, o priklauso nuo sudėties. Smirdieji arba kvapą turintys komponentai susidaro iš baltymų daug turinčio maisto, jam yrant žarnyne (iš to susidaro sieros ir azoto turintys kvapūs junginiai). Tuo tarpu nesmirdūs komponentai susidaro pagrindinai iš angliavandenių (metanas ir anglies dvideginis). Taigi, jei maitinsitės koše ir bulvėmis - tai bezdėsite gal ir nemažai, bet nelabai smardžiai. Jei maitinsitės mėsa ir pieno produktais - tai gal ir nedaug bezdėsit, bet taip, kad nuo smarvės akis grauš. O jei maitinsitės bulvėm su šaltibarščiais ar valgysit kokius nors žirnius bei pupeles - tai ir smarvės bus nemaža, ir bezdalų kiekis bus didelis.

Danger - Flamabledz`!

  • Anksčiau žaidimas toks būdavo, kai kieme bezdalus rinkdavo į balioną, paskum kur susprodindavo tokią Stinky bomb. Tai čia tiems, kad galvoja, kad natūraliai bezdėdami Lietuviai gali patenkinti gamtinių dujų poreikį.
  • Dar būna, kad žaidžia, kai sako: "Kai bezdėsi, nusimauk kelnes", tai tada zažigalkę pakiša, kai pabezdi, tai sprogsta ir plaukus nuo šiknos nusvilina, tai irgi smagu būna - galima išbandyti namuose
  • Kiti dar būna, sako, lygina bezdalus su pletkais, tai itin smirdinčius pletkų skleidėjus vadina bezdalynėmis.

Bezdalai medicinoje

Kad kam ir juokingai skambėtų, bet bezdalai turi labai didelę reikšmę medicinoje, kaip diagnostinė priemonė. Ypačiai svarbūs du dalykai:

  • Po įvairių žarnų operacijų, pvz., po apendicito operavimo, bezdėjimas yra pirmas ženklas, kad operacija pavyko sėkmingai, mat bezdėjimas yra įmanomas tik esant sugijusioms, neskylėtoms žarnoms ir veikiančiai peristaltikai. Taigi, jei ligonis po žarnų operacijos bezda - tai reiškia, kad gyvens.
  • Smarkiai pasikeitęs, labai pablogėjęs, dvėseliena, lavonais, pašvinkusia mėsa ar panašiai dvokt ėmę bezdalai yra pats pirmas greitai besivystančio žarnų vėžio požymis. Dažnai tą baisų kvapo pokytį pastebi artimieji, tai jei susipranta - kartais žmogų dar galima išgelbėti. Šitam reikia žinot, kad paprasti bezdalai smirda tiesiog šūdais ir supuvusiais kiaušiniais - visai neblogai, palyginus su vėžinių bezdalų smarve.