Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Covid-19

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Kovidas)
Jump to navigation Jump to search
Čia kažkokie mokslininkai išskanavo[1], kas vyksta plaučiuose, kai juos ėda koronavirusas, tai nelabai gražiai atrodo, nes tas virusas plaučius tiesiog suėda.

Covid-19 arba COVID 19, arba Kovidas - tai ta liga, kurią sukelia koronavirusas. Labai nemaloni, nors kai kurie perserga, netgi to nepastebėję. Bet kartais paaiškėja, kad nepastebėtai persirgtas kovidas jau po kelių savaičių nuo pasveikimo duoda žinoti vis prastesne savijauta, kuri paskui tęsiasi mėnesių mėnesiais. Kartais ta savijauta pablogėja tiek, kad žmonės ir numiršta, nors nuo viruso jau ir pasveikę.

Visokie įvairūs antivakseriai, kurie aiškina, kad virusai neegzistuoja, neigia ir tą patį susirgimą, nors susirgimas yra sunkus. Paprastai koronavirusas pažeidžia daugybę žmogaus organizmo dalių, bet ypatingai stipriai pažeidžiami šie organai:

  • Plaučiai - nes virusas tiesiai pažeidžia plaučius. Kartais iki 2/3 plaučių yra pažeidžiama beveik neatstatomai. Per savaitę-dvi sukelti viruso pažeidimai kartais būna blogesni, nei nuo 50 metų rūkymo.
  • Inkstai - kažkodėl pažeidžiami daliai žmonių taip, kad prasideda lėtinis inkstų nepakankamumas. Tai, savo ruožtu, sukelia krūvas visokių ligų, pradedant nuoaltiniu, kamuojančiu silpnumu ir mieguistumu, ir baigiant kraujagyslių ir širdies pažeidimais, kurie kyla dėl to, kad inkstai neišvalo kraujo.
  • Kraujagyslės - pažeidžiamos ir tiesiogiai (panašiai, kaip ir plaučiai), ir dėl sutrikimų, kurie atsiranda dėl pažeistų inkstų. Tipiška pasekmė - greitai išsivystanti aterosklerozė ir kiti kraujagyslių pažeidimai. Kartais pas 20-30 metų amžiaus asmenis atsiranda pažeidimai, kaip pas kokius 50-60 metų senukus.
  • Širdis - pažeidžiama ir tiesiogiai, ir dėl sutrikimų, kurie kyla per inkstus, ir per tuos pačius pažeidimus, kuriuos patiria kraujagyslės. Labai dažnas atvejis, kai po visiškai be simptomų arba su labai menkais simptomais persirgto kovido išsivysto širdies nepakankamumas, išeminė liga, o kartais ir infarktas. Trukmė nuo persirgimo kovidu iki kovidinio infarkto būna įvairi - pradedant infarktais dar ligos metu ir baigiant infarktais, kurie kyla po kelių mėnesių.
  • Nervų sistema - kažkodėl tas pats koronavirusas stebėtinai gerai pažeidžia ir nervus, todėl labai dažnai ir kovido metu prasideda neuralgijos (skausmai), ir tos neuralgijos taip ir lieka, besitęsdamos mėnesių mėnesiais. Skausmai būna įvairūs - ir raumenų skausmai, ir nugaros skausmai, ir galvos skausmai. Kartais labai stiprūs. Kartu dėl nervų pažeidimų gali rastis ir silpnumas raumenyse, ir spazmai bei mėšlungiai.
  • Smegenys - pažeidžiamos kaip ir nervų sistema, ir medikai jau pastebi, kad daliai buvusių kovid pacientų pastebimi ir mėnesiais besitęsiantys galvos skausmai, ir miego sutrikimai, ir uoslės sutrikimai, ir pažeisti kognityviniai gebėjimai.

Dabartiniu vertinimu, nuo koronaviruso miršta maždaug 2-3% žmonių, jei laiku suteikiama medicininė pagalba. Jei laiku nesuteikiama - tai iki 5-7%. Bet liekamieji reiškiniai, pratęstas kovidas - apiema apie 20-40% persirgusių arba netgi daugiau. Mažiausiai 6-7% persirgusių patiria sunkius pažeidimus, kurie pažeidžia žmogaus darbingumą visam gyvenimui.

Kadangi šiuo metu tyrimų nepakanka, apie ilgalaikę ligos eigą ir sukeltus pažeidimus yra tik minimalūs, mažiausi vertinimai. Tikėtina, kad lėtesni pažeidimų efektai bus identifikuojami per artimiausius kelerius metus po epidemijos.

Nuo Covid-19 ligos neblogai padeda apsisaugoti kontaktų vengimas, dezinfekcija ir kaukės. Ir svarbiausia - nebūkit bybianosiai!


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.