Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Gegužės 16 dienos įvykiai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
1 eilutė: 1 eilutė:
* [[1888]] metais toksai [[Nikola Tesla]] paskelbė per savo paskaitą, kad ilgais atstumais perduodant energiją, reikia naudoti [[kintamoji srovė|kintamąją srovę]], nes [[pastovi srovė]] tam kažkaip netinka. Tai po kiek laiko, nors ir buvo bandymų daryti pastovios srovės linijas, visur atsirado kintamosios srovės perdavimas.
* [[1891]] metais vykusioje elektrotechnikos parodoje Frankfurte [[AEG]] kompanija pademonstravo pirmą pasaulyje didelio nuotolio elektros perdavimo liniją: energija iš elektrinės, buvusios už 175 kilometrų, varė parodos fontaną ir švitino krūvą [[elektros lemputės|elektros lempučių]]. Ir nenuostabu, bet ši linija naudojo būtent kintamąją elektros srovę.
* [[1920]] metais, po daugelio šimtmečių kontraversijų, galų gale [[popiežius]] Benediktas XV kanonizavo [[Žana d'Ark|Žaną d'Ark]] kaip šventąją.
* [[1960]] metais toksai Theodore Maiman pirmą kartą sėkmingai įjungė optinio diapazono [[lazeris|lazerį]], padarytą iš sintetinio [[rubinas|rubino]] kristalo ir ksenono blykstės. Lazeris buvo sukurtas, remiantis anksčiau sukurto [[mazeris|mazerio]] idėja - pastarasis panašiai generavo [[radijo bangas]] labai aukštų dažnių ([[SHF]]) diapazone. Tai idėja buvo panašiu būdu (atomų ar molekulių sužadinimu) sukurti optinio dažnio generatorių.
* [[1966]] metais [[Komunistinė Kinija]] paskelbė taip vadinamą "Gegužės 16 pranešimą", kuriame [[Mao]] sprendimu buvo aiškinama, kad visokia [[buržuazija]] prasiskverbė į Kinijos [[kompartija|kompartiją]], armiją, kultūrą ir taip toliau, kur rengia kontrrevoliuciją, ruošdamiesi nuversti [[komunistai|komunistų]] valdžią ir sukurti buržuazinę diktatūrą. Nuo šio pranešimo prasidėjo [[Kultūrinė revuliucija]] - iki pat [[Mao Zedong]] mirties trukusi klaikių žudynių kampanija, kurioje žuvusių žmonių skaičius iki šiol nėra nustatytas. Skirtingais vertinimais, buvo nužudyta maždaug 500 tūkstančių ir 20 milijonų žmonių (dažniausiais vertinimais - apie 7-10 milijonų), apie 125 milijonai žmonių buvo tardomi (pagal įprastą to meto Kinijai praktiką, tardymai visada vykdavo, mušant ir kankinant suimtuosius).
* [[1974]] metais [[Josip Broz Tito]] buvo eilinį kartą triuškinančia balsų persvara išrinktas [[Jugoslavija|Jugoslavijos]] prezidentu, tik jau šitą kartą rinkimais liaudis visuotinai laisvanoriškai ir taip toliau prabalsavo, kad jis prezidentu būtų iki gyvos galvos.
* [[1997]] metais iš [[Zairas|Zairo]] pabėgo prezidentas [[Mobutu Sese Seko Nkuku Ngbendu Wa Za Banga]], plačiau žinomas tiesiog kaip [[Mobutu Sese Seko]] arba [[Mobutu]]. Gan greitai jis mirė nuo vėžio.
* [[2009]] metais į kariuomenės ir visuomenės šventę [[Kaunas|Kaune]] susirinkusius svečius skrydžiu pasveikino du NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekančio Čekijos karinių oro pajėgų kontingento naikintuvai JAS-39 Gripen.
* [[2009]] metais į kariuomenės ir visuomenės šventę [[Kaunas|Kaune]] susirinkusius svečius skrydžiu pasveikino du NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekančio Čekijos karinių oro pajėgų kontingento naikintuvai JAS-39 Gripen.


[[Kategorija:Dienos įvykiai]]
[[Kategorija:Dienos įvykiai]]

16:34, 17 balandžio 2022 versija

  • 1888 metais toksai Nikola Tesla paskelbė per savo paskaitą, kad ilgais atstumais perduodant energiją, reikia naudoti kintamąją srovę, nes pastovi srovė tam kažkaip netinka. Tai po kiek laiko, nors ir buvo bandymų daryti pastovios srovės linijas, visur atsirado kintamosios srovės perdavimas.
  • 1891 metais vykusioje elektrotechnikos parodoje Frankfurte AEG kompanija pademonstravo pirmą pasaulyje didelio nuotolio elektros perdavimo liniją: energija iš elektrinės, buvusios už 175 kilometrų, varė parodos fontaną ir švitino krūvą elektros lempučių. Ir nenuostabu, bet ši linija naudojo būtent kintamąją elektros srovę.
  • 1920 metais, po daugelio šimtmečių kontraversijų, galų gale popiežius Benediktas XV kanonizavo Žaną d'Ark kaip šventąją.
  • 1960 metais toksai Theodore Maiman pirmą kartą sėkmingai įjungė optinio diapazono lazerį, padarytą iš sintetinio rubino kristalo ir ksenono blykstės. Lazeris buvo sukurtas, remiantis anksčiau sukurto mazerio idėja - pastarasis panašiai generavo radijo bangas labai aukštų dažnių (SHF) diapazone. Tai idėja buvo panašiu būdu (atomų ar molekulių sužadinimu) sukurti optinio dažnio generatorių.
  • 1966 metais Komunistinė Kinija paskelbė taip vadinamą "Gegužės 16 pranešimą", kuriame Mao sprendimu buvo aiškinama, kad visokia buržuazija prasiskverbė į Kinijos kompartiją, armiją, kultūrą ir taip toliau, kur rengia kontrrevoliuciją, ruošdamiesi nuversti komunistų valdžią ir sukurti buržuazinę diktatūrą. Nuo šio pranešimo prasidėjo Kultūrinė revuliucija - iki pat Mao Zedong mirties trukusi klaikių žudynių kampanija, kurioje žuvusių žmonių skaičius iki šiol nėra nustatytas. Skirtingais vertinimais, buvo nužudyta maždaug 500 tūkstančių ir 20 milijonų žmonių (dažniausiais vertinimais - apie 7-10 milijonų), apie 125 milijonai žmonių buvo tardomi (pagal įprastą to meto Kinijai praktiką, tardymai visada vykdavo, mušant ir kankinant suimtuosius).
  • 1974 metais Josip Broz Tito buvo eilinį kartą triuškinančia balsų persvara išrinktas Jugoslavijos prezidentu, tik jau šitą kartą rinkimais liaudis visuotinai laisvanoriškai ir taip toliau prabalsavo, kad jis prezidentu būtų iki gyvos galvos.
  • 1997 metais iš Zairo pabėgo prezidentas Mobutu Sese Seko Nkuku Ngbendu Wa Za Banga, plačiau žinomas tiesiog kaip Mobutu Sese Seko arba Mobutu. Gan greitai jis mirė nuo vėžio.
  • 2009 metais į kariuomenės ir visuomenės šventę Kaune susirinkusius svečius skrydžiu pasveikino du NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekančio Čekijos karinių oro pajėgų kontingento naikintuvai JAS-39 Gripen.