Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Uncyclopedia

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Viena iš vėlesnių Lietuvos vėliavų, atsiradusių Uncyclopedia straipsnyje apie Lietuvą - po to, kai iš ten buvo pašalinta Izraelio vėliava, šiknasopę lietuviams kėlusi absoliučiai neįtikėtiną. Šita vėliava šiknasopę irgi kėlė smarkiai, tad ilgainiui buvo pakeista į kažkokį briedą su LTSR herbu.

Unkyklopedija arba Uncyclopedia - sėkmingai nudusęs projektėlis, katras prieš krūvą metų startavo kažkur užsieny. Rašinėjo nesąmones. Įsivaizdavo, kad rašo humorą. Startavo tą daiktą užsiknisę Wikipedia projekto adminai, kurie nutarė padaryti ir kažką linksmo, taip sukeldami nedidelę šiknasopę, o paskui ir trumpą mažą šitstormą visokių vikipedikų tarpe, nes tie labai pasipiktino, kad projektas pernelyg nerimtas.

Ankstyvoje stadijoje, iki kokių gal 2006 Uncyclopedia savo esme gan priminė Encyclopedia Dramatica ir Lurkmore projektus: tegul ir su nesveikais pakleidėjimais, tačiau ir prasmingai aprašinėti realijas, tegul ir kliedesiškas. Vėliau, deja, projektas akivaizdžiai žlugo: kai kažkas vikipedikams išaiškino, kad čia yra humoras, tie tuntais plūstelėjo, ėmę rašinėti visokius šūdus, kokius tiktai įmanoma sugalvoti, nes pagal anuos humoras - tai beprasmybės, todėl jokios prasmės humore būti negali.

Iš Uncyclopedia istorijos ir Juokopedijos rezultatų pasimokę, Pipedijos redagtoriai čia imasi aiškių taisyklių: durniai ir mažvaikiai netoleruojami. Kad istorija nepasikartotų.


Lietuviška Uncyclopedia

Nežinomo dezainerio nupieštas herbas susilaukė didelio populiarumo ir neretai sutinkamas ir šiais laikais.

Nors pirmos lietuviško Uncyclopedia puslapio dienos apie kokius 2005 metus buvo linksmos (tada gimė toks reiškinys, kaip Tadas Blinda, o Lietuva gavo Izraelio vėliavą), greitai puslapis pradėtas reklamuoti Delfyje, iš kur suėjo milijonas dibilų, kurių pusė ėmė taisyti viską į tikrovę. O kita pusė - rašinėti išvis žodžių kratinius. Didžioji dauguma ėmė rašinėti apie tai, kad Lietuvos religija yra krepšinis (bliat pyzdiec kaip juokinga, HA HA HA). Rezultate jau po poros savaičių lietuviškas projektėlis sėkmingai padvėsė.

Dar paskui bandyta iš tos Uncyclopedia padaryti tarptautinę kažkokią enciklopediją, atskiriant lokalius segmentus nuo užsieninių, tačiau irgi nieko gero nesigavo. Lietuviškas filialas, pavadintas Juokopedija, tapo vienu iš nykiausių šūdų kaupyklų.


Tautinės mėmės iš ankstyvosios Uncyclopedia

Šitas Lietuvos žemėlapis, kuriame vaizduojama Afrika, iki šiol vis išlenda tai šen tai ten, kaip kokia kaskart nauja sensacija, nes dibilai nepasižymi atmintimi, kuri būtų ilgensė, kaip pora mėnesių.

Iš tenai, iš kokių 2005 metų, iki to periodo, kai visokie dibilai neužflūdino ir neužvertė visko mėšlu, atėjo vis dar kur nekur išlendančios mėmės ar šiaip kokie nors paveiksliukai. Pavyzdžiui, vienu ryškiausių šposų tapo nežinimų anonimų sukurtas Lietuvos-Afrikos žemėlapis, kuris dar ir dabar per smegenis daugeliui duoda.

Ten pat užgimė ir pirmosios idėjos apie tai, kad žydai ir lietuviai išties tėra viena tauta, katra tik per norą užsimaskuoti vaizduoja dvi atskiras šalis. Čia reikia pasakyti, kad labai daugeliui lietuvių bet koks aiškinimas apie žydišką Lietuvos praeitį sukelia labai skausmingą šiknasopį, taip kad puiki tema trolinimui.


Hanibalas Lekteris ir lietuvio genas

Kosminis laivas Vytis-01 - tai vienas iš ikoniškų ir puikių paveiksliukų, kurie verti paminėjimo

Visgi ryškiausia buvo tyliai prastumdinėta ir praktiškai įtvirtinta istorija, kad Hannibal Lecter buvo lietuvis, o tai yra lietuvio genas ir jis paveldimas ir kad tas genas sutampa su politiko genu, o visi politikai yra gudrūs manijakai, nes turi lietuvio geną. Ir tokiu būdu valdo pasaulį.

Po truputį prastumiant per visokius nežymius straipsnių keitimus ir sąsajas, per kelias savaites šitas diskursas ėmė dominuoti, o anglakalbiai netikėtai susidūrė su sąmokslu: kur tik bepažiūrėsi, visi politikai - aiškūs lietuviai. Kai kuriems pabandžius keisti šitą reikalą ir kovoti prieš politinius lietuviškumus, šie netikėtai susidūrė, kad tada prasideda prieštaravimai, kad politikų neįmanoma paaiškinti be politikų geno, o politikų genas yra lietuvio genas, kadangi aprašytas per visus galus taip, kad nežlugdydamas krūvos kontento, negali jo atsisakyt.

Vienok, kai tuo pat metu plūstelėjo ir tūpiausi vikipedikai, ir visokie mažvaikiai iš Delfio, visas šitas reikalas greitai užsimiršo: idiotams jau nerūpėjo, koks ten turinys parašytas, o rūpėjo tiktai tas, kad parašyti kokių nors nerišlių atsitiktinių žodžių kratinių, įsivaizduojant, kad tai bus labai juokinga.


Antuanas de Saint Egziuperi apie Uncyclopediją

Antoine de Saint-Exupery yra parašęs - la perfection soit atteinte non quand il n'y a plus rien à ajouter, mais quand il n'y a plus rien à retrancher. Kas žmonių kalba reiškia tobulybė pasiekiama ne tada, kai nebėra ko pridėti, bet tada, kai nebėra ko atimti. Nuo to laiko, kai ans taip parašė, ši citata buvo tiek visur valkiojama, kad jau bloga ir norisi vemti. Nepaisant to, ji yra visiškai teisinga. Šios paprastutės tiesos nesupratimas pražudė uncyclopedią, nes tikrai šaunūs straipsniai būdavo ir toliau pildomi ir redaguojami, visiems rūpėjo juose palikti ir savo be galo šmaikštų pėdsaką, taip straipsniai iš tikrų šedevriukų tapdavo, geriausiu atveju, nejuokingomis vidutinybėmis: perkrauti, nenuoseklūs, be bendros dvasios ir visi apie Bušą.

Citatos, kurios yra žostkai juokingos dibilams iš Unkyklopedijos

  • Lithuania is located near Stoneya, Landia and sometimes Churkey
  • The natives are known to be very peaceful and sometimes drunk
  • The most popular myth is that Lithuania is located east of California

Ir taip toliau, ir taip toliau.