Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Užmirštos ligos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Užmirštos arba pamirštos ligos - tai tos infekcinės ligos, kurių dabar jau nebebūna pirmojo pasaulio, o nelabai likę ir antrojo pasaulio šalyse, nors kadaise tos ligos sukeldavo baisias epidemijas. Tuo pat metu daugelis tų ligų yra vis dar pasitaiko trečiojo pasaulio ir kartais netgi visai plačiai paplitę ketvirtojo pasaulio valstybėse.

Užmirštomis tos ligos vadinamos dėl to, kad jos buvo tiek išnaikintos įvairiomis profilaktinėmis ir gydymo priemonėmis, kad kai kurių Europos ar kitų išsivysčiusių kraštų gydytojų dažnai tų ligų išvis netgi nei vieno karto nėra matę ir žino apie jas nebent teoriškai, nors kadaise tai buvo vieni iš dažniausių susirgimų.

Šios ligos buvo arba yra išnaikintos skiepais, higiena, dezinfekcija, taip pat įvairiomis sanitarinėmis priemonėmis (ištisų teritorijų dezinfekcija, dispanserių veikla ir pan.), ir aišku, vaistais.

Kai kurios iš šitų ligų buvo tiek smarkiai užmirštos, kad dabar jau atsiranda antivakseriai ir panašūs pusgalviai, kurie netgi aiškina, kad tų ligų nėra ir jos yra išsigalvojimas. O tada gauname tų ligų sugrįžimus, pvz., kaip su tymais, kurie buvo faktiškai išnaikinti, o dabar vėl ėmė epidemiškai plisti.

Čia toksai užmirštų ligų sąrašas. Kai kurios iš šių ligų yra pilnai išnaikintos, o kai kurios - didesne dalimi, todėl dabar jau darosi gana neįprastos:

Tiesa, yra dar ir kita užmirštų ligų rūšis - tai tos, kurios paplitusios labai smarkiai, bet irgi Europoje išnaikintos, bet sukelia labai daug problemų Trečiojo pasaulio valstybėse - tai tos ligos, kurios užmirštos yra kiek kita prasme - kad tiesiog ignoruojamos, o ne išnaikintos. O ignoruojamos todėl, kad nors ir sukelia šimtus tūkstančių mirčių, bet nepasitaiko Pirmąjame pasaulyje, tai ir ignoruojamos, pamirštamos.

Kaip užmirštų ligų priešingybė kartais minimos trys žudikės - infekcinės ligos, kurių nesigauna išvengti ir nuo jų apsisaugoti ir išsivysčiusiose Vakarų šalyse - tai AIDS, tuberkuliozė ir maliarija. Tai šitų ligų gydymu Vakarų pasaulis užsiima ir bando būdus surasti, nors tai ir nėra lengva.