Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Salomėja Nėris

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Salomėja Neris)
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear app help index.png 
Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.
Įtariame, kad čia tik gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra. Todėl paskelbtas paneigimas, kuris viską neigia.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!
Malonus akių žvilgsnis, švelni šypsena - tai Salomėja Nėris jums šypsosi tokia miela

Salomėja Nėris - Lietuvos poetė ir Tėvynės išdavikė. O galgi šiaip melancholiška kūrva, tiesiog labai susižavėjusi Stalino saule norėjo joje sudegti, tik, gandai neaiškūs sklinda, kad po to perdegė it kaitrinė lampočka, ir teko gydyti durnyne, kur ji esą mirė nuo kepenų ligos, bevartodama morfijų, kad lengviau būtų.

Kaip poetė, Salomėja Nėris nepasižymėjo nei kokia nors gilesne menine išraiška, nei pajautimo gebėjimais, nei dar kuo nors aiškesniu - panašias eiles apie meilę kurdavo visokios neurotiškos gimnazistės šimtus metų iki jos, panašias eiles kuria ir dabartinės vyresniųjų klasių moksleivės. Trumpai tariant, nei ten meno, nei ten jausmo, o tik nebrendyliškos poetinės dejonės.

Į svarbių Lietuvos poetų sąrašus Salomėja Nėris buvo įtraukta tik po to, kai Lietuvą okupavo SSRS, nes šioji ėmė analogiško lygio eilėraščius kurti ir apie komunistų partiją, Staliną bei kitas panašias šlykštynes.

Salomėjos Nėries biografija

Visus įmanomus vadovėlius apskriejusi Salomėjos Neries nuotrauka

Sako, kad Salomėja Nėris vaikystėje labai mėgo vaikščioti per lūžtančius ledus.

Salomėja Nėris mirė sudegusi kūrybos ugnyje, t.y. ją įmetė į laužą, sukurtą iš jos pačios poezijos knygų[1], bet oficialesnė gi istorija sako, kad nuo kepenų cirozės, kuri politkorektiškai dar pervadinama į kokį nors kepenų vėžį, kad kas nors žinantis neįtartų, kaip ten kas buvo.

Dar sako, kad savo kūdikį per baliukus išnešdavo į lauką, kad verkimu netrukdytų linksmintis, tai anas šaldavo per naktį. O gandai dar sklandė apie visokius keistokus pasilinksminimus.

Seni kalbainiai jums dar pasiruošę papasakoti, kad visa ta kūryba, kur sovietinė buvo - tai esą per prievartą, nes labai jau dvasinga visa Salomėjos Nėries poezija, labai gražiai skamba eilėraščiai apie visokius ten jausmelius. Čia tik piktuoliai aiškina, kad kiekvienos paauglės dienoraštyje panašios kūrybos pilna.


Salomėja Nėris ir lietuvių kalba

Daugybė kalbainių vis pateikinėja Salomėją Nėrį, kaip kažin kokią ten lietuvių poetę, kuri kažkuo ten lietuvišką literatūrą praturtino. Ir vis aiškina, kad čia tik aplinkybės privertė ją kažkaip garbinti Staliną. Gi tikrovė visai ne tokia.

Štai taip rašė Salomėja Nėris J.Eretui 1927 metais, kai anei niekas vertė ją ką nors daryti:

"Taip sunku lietuvių kalba poeziją rašyti. Tas pats dalykas daug gražiau, efektingiau išeina kita kalba, pav. rusų"

Rašydama laiškus, Salomėja Nėris kalbėdavo nykiais, primityviais sakiniais, gerokai prasčiau nei netgi kokia Pipedija. Kalbos gebėjimai jos nepuošė, nes matyt kad nelabai tų gebėjimų ir turėjo. Gal todėl jos poezija ir kabina žmogystas, kurių smegenys išpuvę kaip koksai metus šiukšlyne išgulėjęs lepšis - tokios pat primityvios emocijos, tokie patys nykūs vaizdiniai.


Dar žr.

  • Majela Ze Ze Diamond - afrikietiškas Salomėjos Nėries analogas
  • Vidinė semiotika - irgi apie dvasios kančias, vergovę ir kitus panašius skaudulius, tik modernesnėmis išraiškos priemonėmis


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.