Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rimas Tuminas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear app help index.png 
Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.
Įtariame, kad čia tik gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra. Todėl paskelbtas paneigimas, kuris viską neigia.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!

Rimas Tuminas - buvo toksai sovietinis režisierius kadaise Lietuvoje, pagal visą sovietinę tvarką padaręs karjerą per Maskvos įstaigas, kur prasimokė ir tapo visokių spektaklių statytoju, 1978 gavęs kažkokį tai maskvietišką diplomą.

Grįžęs į Lietuvą, Rimas Tuminas ilgokai darė nomenklatūrinę karjerą, mat po Maskvoje gauto diplomo savaime buvo laikomas viskam itin tinkamu. Taigi, jau 1979 tapo Valstybinio akademinio dramos teatro režisieriumi. Kai atėjo Nepriklausomybė, kaip tai iš to teatro staiga dingo, bet nenuliūdo ir susikombinavo sau kitą - Vilniaus Mažąjį teatrą, kuriam tapo ir direktoriumi, ir režisieriumi. Ir dar daugiau - kai toksai Juozas NekrošiusLDDP tapo kultūros ministru, tai jau Rimas Tuminas tapo to paties Valstybinio akademinio dramos teatro direktoriumi, kur ir išdirektoriavo iki pat 1999.

Per visą tą laiką su savo Mažuoju teatru vis gastroliuodavo po buvusias SSRS respublikas, o ypačiai po Rusiją, kur tarpais vis gaudavo visokius apdovanojimus. O kadangi vis sukdavosi ir sukdavosi tenai, tai šitaip vat ir gyveno.

Nuo 1999 metų kas tai Rimo Tumino gyvenime nesmarkiai apsivertė, matomai nusivylė jis tokiais menkais pasiekimais Lietuvoje ir direktoriaus posto praradimu, ir išlėkė išvis į Rusiją karjeros daryt, kur visai neblogai sekėsi, nes tais pat metais gavo dar ir Rusijos valstybinę premiją už kažkokią Rusijos kultūrą. Tai vis dažniau tenai būdamas, 2007 gavo iš Kremliaus pasiūlymą vadovauti Maskvos Vachtangovo teatrui, kuriam ir vadovauja iki šiolei, tarpais vis gaudamas kokių nors valdiškų apdovanojimų ar netgi medalių, o 2017 netgi ir patsai Vladimiras Putinas asmeniškai jį apdovanojo[1].

Tiesa, visas tas vadovavimas Vachtangovo teatrui vyko gana keistai - 2010 kilo toksai skandalas, kad netgi ir Lietuvą pasiekė, mat paaiškėjo, kad dėl kažkokių girtuokliavimų ir lėšų švaistymų teatro administracija pareiškė Rusijos valdžiai, kad "arba mes, arba šitas", o paskui išvis metė darbą. Ką išdarinėjo Tuminas, kad Rusijoje visa teatro administracija, pradedant direktoriumi ir baigiant buhalterija bei kasininkais išeitų? Taip ir liko nelabai aišku, bet Tuminas pasiliko, o skandalai buvo nuslopinti[2].

Lietuvoje gi Rimas Tuminas labiau garsėja dėl savo visokių interviu ir pasisakymų, kurie labiau primena ne Lietuvos teatralą, o greičiau jau kokį nors Dmitrijų Kiseliovą.

Štai kartą 2021 metais laidoje su anokiu Vladimiru Pozneriu Rytis Tuminas pareiškė maždaug taip, kad Rusija nebuvo okupavusi Lietuvos ir kad nieko tokio čia tas Molotovo-Ribentropo paktas, ir kad išties tai ir gerai Lietuvai buvo visa tai. Tai po to pareiškimo jau netgi paties Rimo Tumino vadovaujamas Mažasis teatras atsiribojo nuo savo pačių direktoriaus[3][4].


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.