Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Opel Ascona

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Gera ir graži Opel Ascona, tiksliau išties tai nuo pat pradžių nebuvo labai jau graži, bet štai tokia topinė mašina iš priešistorinio periodo, kurio niekas jau nebeatsimena.

Opel Ascona - labiausiai legendinė mašina iš 1992 ar panašių metų, kai į Lietuvą plūstelėjo įvairiausių vakarietiškų mašinų srautas. Kadangi daugumai lietuvių netgi labiausiai nudrožti BMW ar Mercedes trantai nebuvo netgi teoriškai įperkami, o visokiomis prancūziškomis mašinomis ar jau juo labiau kokiomis nors itališomis mašinomis niekas nepasitikėjo, tai ir pirkdavo visiškai senus ir supuvusius Opel, juoba kad šie būdavo ir važiuojantys, ir pigesni.

Taip paaiškėjo, kad iš visų Opel firmos mašinų atspariausios ir ilgiausiai išsilaikiusios yra Opel Record ir Opel Ascona. Bet Record buvo per brangios, o Ascona - visgi įperkamos. Štai taip ir plūstelėjo visos Opel Ascona mašinos iš Vokietijos į Lietuvą.


Kodėl Opel Ascona tokia garsi

Kadangi mašinos, vežamos į Lietuvą, buvo klaikiai senos, tai ir prarūdiję, tačiau visvien stebinančios savo neįtikėtinu komfortu, erdvumu ir greičiu. Vokietijoje nudrožta, bet vis dar važiuojanti Ascona tekainavo vos kelis šimtus markių, o Lietuvoje ji buvo ekonomiškesnė, nei Žigulys ir komfortiškesnė, nei Volga, tuo tarpu greičiu jai išvis jokia rusiška mašina nei iš tolo neprilygdavo.

Paskui, tiesa, tos senos ir nudrožtos Opel Ascona mašinėlės ėmė masiškai gesti, pūti, tuo tarpu lietuviai jau turėjo kiek daugiau pinigų, tad rinkosi kitas mašinas. Jau apie kokius 1996 Opel Ascona ėmė darytis greičiau jau skurdo ir puvimo, nei prabangos simboliu, o populiariausia mašina tapo Golfas. Vienok dar kokį dešimtmetį Opel Ascona puvo įvairiausiuose kiemuose, o vieną-kitą retą išlikusią askoną dar ir dabar galima pamatyti.

Išties Opel Ascona buvo vienas labiausiai vykusių, sėkmingiausių Opel modelių, ir išvis viena iš šimtuko pačių geriausių mašinų antroje XXa. pusėje, bet Lietuvoje jos užsitarnavo labai jau prastą reputaciją būtent dėl to, kad būdavo įvežamos neįtikėtinai senos ir neįtikėtinai nudrožtos. Kitos mašinos tokio nudrožimo neišlaikydavo, bet Opel Ascona ištempdavo, taip ir tapdavo keiksmų objektu.

Bene labiausiai Opel Ascona tapo kokiu tai simboliu, kai Algis Greitai su savo Radioshow kažkokioje laidoje labai pavarė apie tai, kaip ta Opel Ascona tokia gera, kad ja ten kažkoksai senis pavažiavo ir paskui labai gyrėsi, kad gavo pavažiuoti su Ascona.

Dar žr.