Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Clippy

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Microsoft Clippy)
Jump to navigation Jump to search
Microsoft Clippy visame gražume - netikėtai iššokęs, perima valdymą ir pradeda siūlyti niekam nereikalingus pasiūlymus.

Clippy - tokia visų nekenčiama šlykšti kalbanti sąvaržėlė (atseit - asistentas), kurią kūrė Bill Gates žmona Melinda Gates, o paskui kišo į Microsoft Office, dėl ko šitas paketas pasidarė pusiau darbingas, o alternatyvių Word Perfect Office ir Lotus Smart Suite pardavimai visai juntamai atsigavo.

Microsoft Clippy pasižymėjo tuo, kad visiškai randomu įsijungdavo ir pertraukdavo darbą su visiškai absurdiškai nereikalingais ir beprasmiais klausimais bei tokiais pat nereikalingais ir beprasmiais pasiūlymais. Vienas iš pagerindų fyčerių buvo tai, kad Clippy mokėdavo persijungti lango fokusą į save, todėl ignoruoti jo nesigaudavo. Berašant tekstą staiga tekstas nustodavo rašytis ir tekdavo uždarinėti šitą nesąmoningai iššokusią nesąmonę. Dar blogiau - jei koks nors Word likdavo fone, o pats, pvz., žaisdavai kokį nors geimą, tai tasai Clippy sugebėdavo persijungti nuo geimo ant savęs, taip kartais labai sutrukdydamas.

Žodžiu, buvo neįtikėtinai užpisantis, įkyrus, beprasmis ir durnas šūdas. Vienas iš didžiausių absurdų, kokie yra buvę IT pasaulyje. Suprogramuota buvo, kad vaizduotų kokį tai Dirbtinį intelektą, bet savo intelektu greičiau priminė garsiai ir visiškai nelaiku perdžiantį užpakalį.


Clippy sąvaržėlės-asistento istorija

Clippy istorija prasidėjo dar maždaug 1991 metais, kai šviežiai iškeptai Bill Gates išrinktąjai buvo atiduotas kurti naujas Microsoft Windows vartotojo interfeisas, pavadintas Microsoft Bob. Tai šioji nieko geresnio nesugalvojo, kaip padaryti alternatyvą Apple sukurtai desktopo arba stalo idėjai - spintą. Tipo "pas Apple bus stalas, o tai mes nebūkim vienodi, tai padarykim spintą arba lentyną. Ir tegul vartotojai dirba ne prie stalo atsisėdę, o spintoje".

Šitas daiktas turėjo tapti nauju vartotojo interfeisu, kurį turėjo naudoti Windows 95 sistema. Tačiau Microsoft Bob gavosi tokiu šūdu, kad galų gale Windows 95 atsirado tas įprastas ir visiems žinomas desktopas su Start mygtuku, o Melindos Gates projektas buvo uždarytas. Vėliau, kadangi ji buvo baisiai nepatenkinta uždarymu, iš Microsoft Bob buvo paimti kalbantys personažai, turėję daryti kokį tai helpą vartotojams ir prikabinti prie Microsoft Office. Pagal nutylėjimą iš visų personažų pirmas pasileisdavo būtent tasai personažas-sąvaržėlė, vardu Clippy.

Šitas šūdas gal ir atrodė juokingai, tačiau išjungti jį buvo ganėtinai sudėtinga, o jis net ir po išjungimo paskui vėl įsijungdavo. Ir naudodavo kompiuterio resursų gal netgi daugiau, nei koks Microsoft Word. Ir kai įsijungdavo, tai tiesiog neleisdavo dirbti ir rašyti. Žodžiu, toksai šlykščiausias įmanomas darbo pertraukinėjimo ir erzinimo įrankis, koksai tiktai gali būti.

Užtat ilgainiui Clippy ir virto visų vartotojų pasišlykštėjimo, pasibjaurėjimo ir neapykantos Microsoft kompanijai įsikūnijimu.

Galų gale, po kelerių metų, Bill Gates iš Microsoft Office pašalino ir šitą Microsoft Clippy sąvaržėlę, tik jos agonija truko ilgai. Jei Clippy buvo įvesta 1996 metais, tai tik 2003 buvo panaikintas jos įjungimas pagal nutylėjimą, kad netrukdytų. Galutinai iš Microsoft Office paketo ji buvo pašalinta tiktai 2007. Kuo Bill Gates pasiteisino savo žmonai - nežinom, bet matyt irgi ką nors gudraus sugalvojo. Visgi tasai ilgas laikas, kurį Clippy gyvavo, rodo, kad savo žmonos Bill Gates matyt nemažai bijojo ir privengė jos pykčio.