Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mesianistiniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Mesianistiniai kliedesiai neretai būna vadinami dar ir kaip altruistiniai kliedesiai, nes pacientas čia aukojasi dėl žmonijos ir taip toliau. Žodžiu, kaip koksai mesijas atėjęs altruistiškai išgelbėti ir pasiaukoti - koks nors Visatos Valdovas tiesiog.

Dažniausiai paciento kliedesių siužetas būna koks nors religinis ar politinis: pacientas vaizduoja kažkokį pranašą ar svarbų veikėją, kuris žino, kaip savo idėjomis išgelbėti žmoniją, valstybę, kažkokius išrinktuosius ir panašiai. Išrinktaisiais paprastai tampa tie, kas pacientu labai tiki ir neša jam pinigus bei atvertinėja į tikėjimą kitus asmenis.

Kai kada,jei pacientas turi pakankamai smegenų ir nėra apimtas sunkios psichozės, o pagal savo pobūdį mesianistiniai kliedesiai yra struktūruoti, t.y., sistematizuoti kliedesiai, pasitaiko, kad aplink tokį veikėją susiburia ištisas pasekėjų ratas. Tokie pasekėjai dažniausiai apsiformina kaip kokia nors partija arba religinė organizacija, t.y., sekta.

Būdinga, kad išvystyti mesianistiniai kliedesiai linkę peraugti į indukuotuosius kliedesius - jais apsikrečia aplinkiniai žmonės, o paskui apkrečia ir kitus asmenis. Tokiu būdu ir gaunasi kai kurių absurdiškų politinių partijų ar sektų augimas.

Bene didžiausią pavojų kelia keli sunkūs siužetai - apokaliptiniai kliedesiai, antagonistiniai kliedesiai ir pastarųjų atskiras variantas - manicheistiniai kliedesiai. Visos šių kliedesių rūšys yra linkusios įkalti žmonėms į galvas, kad egzistuoja kažkokia gėrio ir blogio kova, gėrį atstovauja pats mesianistinių kliedesių skleidėjas, o aplinka yra priešiška visiems jo pasekėjams. Dėl tokio kliedesių turinio, indukuotaisiais kliedesiais apkrėsti pasekėjai pasidaro priešiški aplinkai ir sunkiai grąžinami į realą.

Ypatingai pavojingu gali būti siužetai, susiję su Apokalipse, t.y., kokios nors rūšies Pasaulio Pabaiga: čia mesianistiniais kliedesiais besisklaidantis sektos lyderis gali nuspręsti, jog pasaulio pabaiga atėjo ir visiems reiks mirti. Rezultate, kai Pasaulio Pabaiga neateina, organizatorius suorganizuoja tą pabaigą pats. Tokiu būdu paprastai ir suveikia visokios sektos žudikės.

Dažniausiai mesianistiniai kliedesiai būna gana aiškus paranojinės šizofrenijos požymis.