Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Komiksai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Komiksas - tai toksai amerikoniškas išradimas, kad galima istorijas pasakoti, knygas rašyti ir visokius apsakymus bei apysakas ne tekstu, kuris iš žodžių ir sakinių, o visokiais paveiksliukais, kur pavaizduota, kas ten su herojais vyksta. Tai tada daug lengviau viskame susigaudo visokie dibilai, nes jiems taip paprasčiau. Gi tuo pat metu ir kitiems geriau būna, nes mažiau reikia skaityti ir mažiau raidžių.

Dažniausios komiksų temos - tai fantastika, nuotykiai ir detektyvai, tačiau būna ir visai kitokių, pvz., pažintinių, georgrafinių, mokslinių ir taip toliau, nes šitaip galima perteikti bet kokią informaciją. Tai yra, labai geras žanras.

Komiksų klestėjimo laikai buvo apie Tarpukario pabaigą, o labiausiai - tai jau po II Pasaulinio karo, tiktai viskas vyko Vakaruose, tad ten, kur buvo sovietai, niekas beveik nieko apie šitą nežinojo. Užtat ir komiksų kultūra neužgimė, nes pirma nespėjo, o paskui buvo tiesiog neleista.

Vakaruose gi iš komiksų atsirado multikai, o ir daug kitų smagumų. Dar atskiru žanru patapo komiksai Japonijoje, kur iš jų atsirado visoksai anime, hentai ir manga, su visokiomis nešvankybėmis.

Dar rekomenduojame kartais užsukti į kasmetinį festivalį Lituanicon - būna labai gerų komiksų pirkti, nepaprastas pasirinkimas, kokio kitur pamatyti nepasitaiko. Kažkaip atveža specialiai tokių dalykų.