Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kalovratas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kalovratas arba svastika egzistuoja visokiais pavidalais, tačiau klasikinis pavidalas yra tiesiog klasikinė svastika. Aišku, yra ir kitų variantų, pvz., kur svastikos galai simbolizuoja kažkokius kauptukus ar kirtiklius, arba dvi svastikos uždėtos viena ant kitos, kad būtų ne 4, o 8 stipinai, bet esmės tai jau nekeičia.

Kalovratas arba kolovratas (iš rus. каловрат, коловрат) - tai tiesiog tokia svastika arba saulės ženklas, tiktai išgalvotas Rusijoje, tenykščių neonacių. Kalovratas - tai rusiškas pavadinimas tai pačiai įprastai svastikai. Vienas iš keisčiausių atvejų, kur kraštutinai grubus trolinimas buvo visiškai nesuprastas ir išplito po visą Rusiją, o ypač tarp Rusijos neonacių.

Trumpai tariant, istorija buvo tokia, kad apie 1990 Rusijoje ėmė rastis visokios neonacistinės grupuotės, kurios ėmė kurti ir kažkokias legendas, maždaug svastika esanti koksai tai senovės rusų ženklas, saulės ženklas ir taip toliau. Na, ir bekurdami tas legendas, jie ėmė visokias tas svastikas skleisti įvairiose vietose.


Pavelas Gubariovas - pirmasis Donbabvės gubernatorius. Nuotrauką kažkas surado iš kiek senesnių laikų - tas gi pasirodo buvo eilinis rusofašistas, kuris puošėsi ne kuo kitu, o tuo pačiu kolovratu.

Kolovratas - tai senovės rusų svastika ir dar kai kas

Taigi, visokie rusofašistai sau tyliai džiaugėsi ta svastika, bet vis dar bijojo rodytis su ja viešai, nes niekam nebūtų paaiškinę, kad čia koksai tai simbolis, kuris rusiškas. O čia ėmė ir atsirado kažkokie troliai (tie tikrieji, senų laikų bajeristai, o ne dabartiniai iš Kremliaus, kurie yra daugiau botai). Ir tie troliai sugalvojo dar pagerinti visą istoriją, skirtą tiesiog patyčioms iš nacių - sukūrė pasakojimą, kad senovės rusai kaip tai vadino tą simbolį "коловрат" arba "каловрат" - t.y., "kolovrat" arba "kalovrat". Es1 tas pavadinimas reiškia kažkokį tenai sukimąsi, dieviškumą ir dar tenai kažką tai neaiškaus.

Žinoma, visokie naciai labai tuo apsidžiaugė, nes pavadinimas skambėjo rusiškai, o jie šitaip gavo paaiškinimą, kodėl ta svastika yra labai rusiška ir labai tinkama jiems. Taigi ir ėmė puoštis svastikomis ir pasakoti apie visokius kalovratus. Ir kai kas nors pasakydavo, kad čia svastika, tai išsyk nacis imdavo pasakoti, kad ne, čia pas Hitlerį buvo svastika, kurią jis neteisėtai iš rusų nusavino, o išties gi čia ne svastika, o kalovratas.

Realybė pasimato čia iš etimologijos O toji etimologija gi tokia, kad kalovrat ("каловрат") yra sandūra iš dviejų kitų rusiškų žodžių - "kalo" ("кало") ir "vrat" ("врат"). Pirmasis iš tų žodžių reiškia tiesiog šūdą fizikine prasme - t.y., tiesiog išmatas, o antrasis - kiek senovinis žodžio "vorotit" ("воротить") variantas, reiškiantis maišymą, sukimą, vartymą. Kitaip tariant, tasai žodis reiškia tiesiog ne ką kitą, o šūdų maišymą arba malti šūdą. Žodžiu, kalovratas yra šūdų malūnas.

Žinoma, kai visur ilgainiui iš nacių pakilo didelės patyčios, tai tie, susigėdę, pakeitė žodį "kalo" į "kolo", kad tipo skambėtų labiau kaip senovės rusų kalbos žodis (toje kalboje daugelis raidžių "a" būdavo rašomos ir tariamos kaip "o"), tad šitaip ir gavosi "kolovrat". O tada jau naciukai ėmė aiškinti, kad čia esą ne kalo, o kolo (tiesa, ką tas "kolo" reiškia, nei vienas negali paaiškinti, nes išties nėra tokios šaknies rusų kalboje). Žodžiu, apibendrinant - kolovratas arba kalovratas reiškia tiesiog šūdų maišyklę.

Pagal prasmę tasai "kalovrat" reiškia "kal vorotit" arba "šūdą vartyti", "šūdą malti" - tokia paprasta šito žodžio etimologija, nes rusiškai "kal" ("кал") - tai išmatos, o "vratit" ("варатить, воротить") - tai reiškia vartyti, maišyti, malti, sukti. Kitaip tariant, "kalovrat" arba "kolovrat" - tai yra šūdų malūnas.

Ale kadangi visokie naciai visada būna buki, ir kadangi ir rusofašistai irgi tokie buki, o gal netgi ir dar bukesni, tai čia gavosi taip, kad bajerio jie nepagavo, priėmė tą pavadinimą rimtai ir ėmė netgi juo didžiuotis. O tuos, kas sakydavo, kad tas "kalovratas" yra šūdų malūnas ar šūdsukys, tiesiog ignoruodavo arba primušdavo (jei galėdavo).

Taigi, ilgainiui terminas "kalovrat" arba "kolovrat" nusistovėjo tarp Rusijos neonacių ir dabar egzistuoja kaip labai juokinga neonacistų durnumo demonstracija.

Dar žr.

Kadangi kalo yra šūdas, o svastika, kaip žinia, yra keturgubas falinis simbolis, tai čia su tuo kalovratu yra dar viena užuomina - kad naciai yra šūdapisiai.