Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Investicijos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Investicijos - tai kai pinigus į kažkur sukiši protingai. Pavyzdžiui, nusiperki juodųjų ikrų ir juos suvalgai (sukiši į skilvį) - tai puiki investicija, nes turi savyje maistinių medžiagų, taip kad investuojasi į savo paties gyvybę, o tai juk ir yra svarbiausia. Po to tuos ikrus iššiki, o tai reiškia, kad iš sušiktos investicijos gavai procentus, kuriuos vėl gali kam nors pelningai sukišti. Tokia investicija labai pakelia savivertę (t.p.žr. savivartis) ir moralę, todėl padeda gyventi lengviau (išsilengvinus). Kitaip tariant - akivaizdus pelnas, dargi ne pinigais, o pačia tikriausia gerove.

Dar kiti panašiai būna, kad investuoja (įkiša) į prostitutes, nes tai irgi pasitenkinimą bei laimingumą padidina, o šitai yra labai svarbu, jei nori uždirbti daug pinigų. Tik vat neretai pastarosios investicijos būna nesėkmingos, nes paaiškėja, kad malonumo mažai, tuo tarpu dar kokios nors venerinės ligos prikimba, o tada jau gaunasi, kad vieni moraliniai bei materialiniai nuostoliai. Durniausias nesėkmingos šios atmainos investicijos bandymo pavyzdys - Saulius Stoma, kuris ne įkišo, o jam įkišo žaliaakė.

Čia panašiai būna ir su investicijomis į visokias akcijas, kai lošiama biržoje, o taip pat ir į bankus, kai tie užsilenkia, kaip koksai Snoras ar LAIB. Šitai yra susiję su keistu ekonomikos paradoksu: kuo toliau nuo žmogaus, tuo labiau viskas yra išvestiniai instrumentai, kitaip tariant, kokie nors netiesioginiai pelnai. O kuo labiau netiesiogiai, tai esą saugiau, bet vis nepelningiau. Tai kai jau investuoji ne į save, o į kažką kitą, tai pelningumas paprastai ir nukrinta iki minusinio.

O visokie vertelgos čia išveda kažkokias teorijas, pagal kurias paskui skaičiuoja, kaip yra pelningiausia, tai tam išveda įvairias formules, kaip kad RoI, kurias paskui naudoja, skaičiuodami žmonių vertę. Ir paskui dar šneka apie kokius nors procesų optimizavimus, pardavimus ir taip toliau, puikiai žinodami, kad išties tai kabina makaronus darbuotojams, nes nori eilinį kartą sumažinti algas.

Bendrai tai investicijos yra tokie kaštai, kitaip tariant - išlaidos, bet tokios, kur išėjo ir viskas, ir viskas. Ir jau nebebus.