Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ford Sierra

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Ford Sierra visame gražume, nu nieko negali pasakyti, ypač kai dar kone disco stiliaus aplinkoje viskas taip pateikta.

Ford Sierra - buvo toksai visiškai vidutinis 1982 į gamybą paleistas Ford gamybos trantas. Dėl savo labai menkos kainos ir sąlyginai pakenčiamų charakteristikų vienu metu Ford Sierra buvo ganėtinai mėgstama tų pacukų, kuriems kokia nors realiai važiuojanti, o ne subyrėjusi Chuligankė buvo per brangi, tai norėdavosi padoresnės mašinos už nebrangiai.

Neabejotinai, Ford Sierra - vienas iš labiau įsimintinų modelių tarp visokių Ford mašinų, kurių tarpe sunku ką nors įsimintino atrasti.


Nevykę Ford Sierra pardavimai ir mitai apie baisų modernumą

Ford Sierra buvo gaminamos Europoje ir labai nevykusiai pardavinėtas. Kadangi Ford Europe buvo kaip tai smarkiai atsilikusi nuo pasaulio, tai anuo metu pagal Ford supratimą šita mašina buvo baisiai siaubingai aerodinamiška ir modernių formų, nors realiai tai buvo ne tiek modernių formų, kiek atsilikusi nuo kitų jau eile metų.

Palyginimui, panašias muilinės formas turėjo jau 1979 metais gamintas Opel Kadett D variantas ar 1977 metais gamintas Opel Rekord E variantas. Nors ir kiek kampuotesnė, panašias formas turėjo netgi ketvirtos kartos, 1979 išleista Toyota Corolla, o jau šita firma tai tikrai nieko modernaus nedarydavo, visada tiktai pamėgdžiodama tuos, kas jau su savo dizainais gerai įsitvirtino.

Visiems skelbtą ir nuvalkiotą istoriją apie tai, kaip esą Ford Sierra buvo taip sudezaininta, kad aplenkė laiką ir jos dėl to 1982 metais žmonės jos nepirko, o paskui jau po metų, 1983 metais staiga ėmė labai baisiai pirkti, buvo skirta tiktai tam, kad paaiškintų pardavimų fiasko.

O tas fiasko buvo kilęs iš to, kad iki tol Ford visai Europai gamino ir popigiai stūmė klaikiai atsilikusias Ford Taunus aka Ford Cortina (taip vadinosi JK gamintas Taunus variantas), o kadangi tos mašinos ėjo labai prastai ir buvo pilni jų sandėliai, tai pardavimo padaliniai rizikavo, kad dėl to turės nuostolius. Taigi, vietoje to, kad pardavinėtų naujas Ford Sierra mašinas, visi vadybininkai kniso protą klientams, kad čia imkit tipo kokią Ford Taunus ar Ford Cortina, nes geresnė, ir dar didelę nuolaidą jums padarysim.

Patys numušę savo naujo modelio pardavimus, įvairių Ford padalinių vadovai paskui turėjo teisintis, nu tai ir teisinosi maždaug taip, kad "čia jūsų dizainas per daug modernus, vartotojai to nesupranta ir neperka".

Vėliau šitas bulšitas buvo paskleistas visur, kaip tokie makaronai, kurie paaiškintų, kodėl ta Ford Sierra taip prastai buvo parduodama 1982, o kai kur - dar ir 1983 pradžioje, kol dar ne visos užsilikusios Ford Taunus ar Ford Cortina mašinos buvo parduotos. O jau kai šių neliko, visiškai išsyk Ford Sierra tapo vienu iš geriausiai parduodamų Ford modelių, atsilikdama tiktai nuo Escort.

Nors Ford Sierra niekada nebuvo kažkokia labai jau moderniai atrodanti mašina, kaip tam laikui ji atrodė visai padoriai, buvo vienas iš retesnių atvejų, kai Ford papuolė ne į paskutinius kokio nors naujo stiliaus pamėgdžiotojus, o kaip tik į pirmuosius naujo stiliaus taikytojus. Per sekantį dešimtmetį būtent toksai muilines primenančių, apvalainų mašinų stilius visiškai įsigalėjo, tad Ford jau nebereikėjo daryti didelių atnaujinimų ir pakako visiškai neesminių feisliftų.

Kadangi Ford Sierra buvo visai neblogos, ne mažiausios klasės, bet kas būdinga - pigesnės ir kiek lengvesnės kupe, tai kupe variante ši mašina buvo mėgstama visokių pacukų, o ir lenktynėse neblogai pasirodydavo. Taigi, vienu metu seni Ford Sierra trantai buvo labai išpopuliarėję ir Lietuvoje. Tiesa, jau apie kokius 2010 metus tokių mašinų Lietuvoje jau beveik nebeliko, nes visos supuvo.

Šiaip tai visai nieko, prisimena tas sieras tie, kas ankstyvų laikų drageriai būdavo.