Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Estrados orbitoje

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia nuostabi antraštė ar kaip čia pavadinus, meninis dezaino kūrinys ir video efektų stebuklas, savo puikiais fontais ir šriftais beigi spalvomis simbolizavęs visą šios muzikinės laidos modernumą. Taip, čia ne feikas, nuskrynšotinom iš seno įrašo[1]. For real. Ta laida taip atrodė. p.s. čia iš tikrųjų pati pirmoji tosios laidos vinjetė.

Estrados Orbitoje, o ne kokia nors Estrados orbita - taip vadinosi priešistorinė ir baisi LTV laida apie muziką, kurią maždaug 1987-1989, vėliau su uždelsimais iki 1991 kūrė ir vedė toksai Kazimieras Šiaulys. Tai visiškai nesąmonių ir absurdiškų epitetų prišnekama, tačiau visiškai vienintelė, kokia tiktai buvo, nes nebuvo daugiau jokių tais laikais, kai prie ruso buvo geriau.

Išeidavo ta "Estrados orbitoje" kartą gal per mėnesį ar kartą per kelis, ir būdavo kad parodydavo kokių nors fragmentų iš kokio nors lietuviško Rock muzikos koncerto, kaip kad "Lituanika-88", o dar kartais, maždaug kokį kartą per metus parodydavo ir kokį nors užsienio atlikėją, kaip kokį W.A.S.P., Testament ar Scorpions. Trumpai tariant, būtent ši laida Lietuvą supažindino su vienu-kitu Hard Rock ar Heavy Metal gabalu, kuo ir yra žymi.

Dar kartą, po to kai parodė Testament gabalą "Trial by Fire", tai Kazimieras Šiaulys pareiškė maždaug tokią (atgaminam iš atminties) frazę: "čia jau yra juodojo metalo muzikos aklavietė bei destrukcija, kuri nesuderinama su socialistinio jaunimo pasaulėžiūra". Kita vertus, šiais laikais jau gal suprantame, kad anais laikais kitaip ir nebūtų jam davę kalbėti, nes visa tai buvo neleidžiama, nes netgi muzika būdavo draudžiama.

Dar tie parodymai būdavo papildomi labai įdomiais didingu megztuku apsimovusio Kazimiero Šiaulio papostringavimais apie tai, kad WASP tęsia kažkokių Viduramžių cirkų ir balaganų tradicijas, nes iš jų nusižiūrėję, geria raudonos spalvos skystį iš kaukuolių. Ir kad Scorpions yra populiari tose valstybėse, kur lygį laiko rokas ir panašiai. Tai aišku, taip, tai tiesa.

Tai štai tokia buvo Lietuvos muzikinė scena ir muzikos prieinamumas tais laikais, kai buvo sovietmetis. Ir tokia štai garsiausia to meto muzikos laida - "Estrados orbitoje". Neužmiršime niekad.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.

Dar žr.