Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Didybės manija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Didybės kliedesiai, grandioziniai kliedesiai dar dažnai vadinami kaip didybės manija arba megalomanija - čia tokie tipiški kliedesiai, kai pacientas būna visaip kaip nuostabus, labiausiai vykęs ir šiaip visoks koks, o visai jau kraštutiniais atvejais - ir išvis koks nors Visatos Valdovas.

Būdinga, kad didybės kliedesiai neretai būna gana sistemiški, daugeliu atvejų pacientas gali ilgai ir labai noriai pasakoti apie juos, ieško klausytojų, pats yra neįtarus ir tikisi, kad aplinkiniai jį garbins. Pasakojimai visada turi bendrą bruožą - pacientas kažkuo labai išskirtinis, ypatingas, labai svarbus - kitaip tariant, ne šiaip koks reikšmingas, o tikras megalomaniakas.

Paprastai visokie didybės kliedesiai būna prie manijos ir šiaip prie kokios nors parafrenijos, labai tipiški yra oneiroidinėms būsenoms, užtat dar ir vadinami kaip megalomanija, o ne šiaip kliedesiai, nes susidaro kaip ir visas atskiras sindromas. Kai kuriais atvejais megalomaniški didybės kliedesiai gali sukelti indukuotuosius kliedesius pas aplinkinius asmenis.

Didybės kliedesių rūšys

Yra daug visokių didybės kliedesių arba megalomanijos formų, kurie varijuoja ir savo galia, ir fantazija, ir savo sudėtingumu: