Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Išradybos kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Išradybos kliedesiai - specifiški kliedesiai apie stebuklingus, išskirtinai svarbius ir reikšmingus išradimus, kurie gali kažką labai pakeisti. Dažniau pasireiškia kaip racionalizuoti kliedesiai, nes pasižymi šiokiu tokiu menamu protingumu. Kartais perauga į gana smarkiai sistematizuotus kliedesius.

Dažniausia įvairių išradybos kliedesių tema - amžinasis variklis, besireiškiantis įvairiais pavadinimais ir schemomis. Neretai, vengdami identifikavimo, pacientai amžinąjį variklį pervadina visokiais kitokiais žodžiais - kaip pvz., "energijos generatorius", "energijos siurblys" ir pan.. Kartais tokie išradimai apipavidalinami pakankamai gudriai, kad pacientai netgi gauna patentus, kuriais remdamiesi paskui įrodinėja savo kliedesių tikrumą - tipiška idee fixe.

Neretai pasitaiko ir visiškai absurdiškų išradybos kliedesių, pvz., mėsos gamybos iš oro idėjos, kosminiai spinduliai, skirti žmonių gydymui nuo visokių ligų, kiaurai Žemę einančių tunelių į kitus kontinentus statyba ir t.t..

Atskira išradybos kliedesių rūšimi laikytini moksliniai kliedesiai, kur pacientai ima aiškinti apie kokių nors mokslinių teorijų patobilinimus, naujus mokslinius atradimus. Šitiems kliedesiams būdingas besaikis teoretizavimas, perteklius visokios išgalvotos ir realios terminijos, tačiau dėl savo specifiškumo tokie kliedesiai darosi sunkiau atskiriamais nuo tikrų mokslinių teorijų.