Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balalaikė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Balalaikė arba balalaika - tai kokia nors radija, magelis ar šiaip kolonėlė, turinti prastą garsą, užtat nešiojama ir galinti groti kur papuola. Pvz., jei būmboksas turi labai prastą garsą, neduoda jokių žemų dažnių - nu tai jau balalaika. Balalaikomis šitokie daiktai vadinami dėl to, kad nešiojami, kaip toksai rusiškas instrumentas, kuris irgi vadinamas balalaika, ir turi tokį pat prastą, klaikų garsą, kaip ir tas instrumentas.

Iš esmės, visa sovietinė audio aparatūra savo kokybe nelabai teatsilikdavo nuo balalaikų, tai dėl to vakarietiška technika ir buvo taip gerai vertinama, nes garsas būdavo kitoks, žymiai geresnis.

Balalaika - tai rusų liaudies instrumentas. Kitų gi jie ir neturi berods lygtais. Tai šiaip balalaikos būna trijų rūšių: vienstygės, dvistygės ir tristygės - pastarosios brangiausios, o kaip ir pavadinimas sako, turi tris stygas.

Tai čia jau kiekvienas girdėjęs balalaiką kada nors, o tai apie tai ir tokia istorija pasakojama, kaip kokis anekdotas:

Kai italas groja arfa, jis galvoja apie moterį
Kai anglas griežia smuiku, jis galvoja apie moterį
Kai prancūzas groja violončele, jis galvoja apie moterį
Kai austras skambina fortepijonu, jis galvoja apie moterį
Kai lietuvis groja kanklėmis, jis galvoja apie moterį
Kai ispanas skambina gitara, jis galvoja apie moterį
Kai rusas tirlina balalaika, tai jau patys suprantate, apie ką jis galvoja...

Šaltojo karo laikais Lietuvoje per televiziją dažnai rodydavo Raudonosios Armijos kariškus koncertus, nes visi privalėdavo žiūrėti ir klausyti tokios nesąmonės. Tai ten tuose koncertuose būdavo super-balalaika, maždaug 2 metrų aukštumo ir atrodanti kaip visiška nesąmonė. Pipedijai nepaprastai malonu būtų su skaitytojais pasidalinti reta nuotrauka kur super-balalaika groja civilis, bet kad tos nuotraukos jau seniai nebėra ir surasti jos nebegalime.

Gi kuklesni nekariško būdo žmonės Rusijoje groja mažesnėmis balalaikomis, maždaug gitaros didumo.

Yra dar (Baltijos šalyse pelnytai uždrausta ir visiškai nelegali) Yidish daina "Tumbala, tumbala, tum-balalaika" kurios visada įkvėpimui klausosi žydu-masonų social-pakalikas Andrius Užkalnis, gyvenantis Londone, kai tik jį reikalas prispiria rašyti naują šmeižikišką straipsnį apie lietuviškų cepelinų žalą ir nerafinuotumą.

Šiuo metu balalaikų Lietuvoje legaliai įsigyti negalima. Nuo 2008 metų yra Saugumo Departamento slapta instrukcija muzikos instrumentų parduotuvėms: jei kas nors ateitų ir prašytų balalaikos, juos įkalbineti kad verčiau pirktų klarnetą.

Kas Vilniuje ir Vokėje dar turi senu balalaikų, jas patyliukais laiko ir niekam nesako.

Balalaika ir klasikinė kultura

Rimti estetai prisimins, kad balalaika naudojama, nors labai nežymiai ir gana slaptai, muzikiniam fonui žinomoje dainoje Vecerniy Zvon.

Dar balalaika grojo Šarikovas savo pasibaisėtinoje dainoje "Podhodi Burzuy Glazik Vykoliu", aiskiai kad sunervinti Profesorių Preobraženskį, o anas gi net nualpo.

Ar balalaikos buvo naudotos operoje Borisas Godunovas šiuo metu nėra žinoma, Pipedija šitą reikalą kolei kas vis dar tiria.