Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Multi-Edit

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Multi-Edit, dar vadinamas kaip MultiEdit - tai buvo toksai editorius, skirtas programeriams, dirbantiems DOS sistemose, kuris savo galimybėmis beveik pralenkė praktiškai bet kokį kitą teksto editorių, kuris tik egzistavo pasaulyje. Ir kartu, nors ir turėdamas tiek savybių, Multi-Edit nebuvo toksai neįmanomas naudoti, kaip Vim ar Emacs.

Tai reiškė, kad su Multi-Edit gali dirbti daugiau mažiau normalūs žmonės (kad ir neišnaudodami visokių perteklinių galimybių), bet visokiems programeriams tai šitas editorius tiek galimybių duodavo, kiek joksai kitas neduodavo.

Multi-Edit programą sukūrė toksai Todd Johnson, kuris paskui iš to išaugino kompaniją, o paskui viską pardavė neaiškiems investuotojams 2002 metais, o jau šieji kažkaip nesugebėjo toliau tęsti ir po kiek laiko editorius nulinko. Paskutinė versija buvo išleista 2008, o dar po kažkiek metų netgi ir kompanijos domeną nusigrobė spameriai.

Multi-Edit turėjo visokių keistų galimybių, kokių gali tik visai nukvakusiems programeriams prireikti - pvz., galėjo konvertuoti kai kurių tipų failus vieną į kitą, automatiškai paleidinėti kitas programas ir jų sekas (pvz., kai reikia kažką sukompiliuoti, sulinkinti ir paskui paleisti), turėjo neįprastą gebėjimą kažkaip redaguoti teksto stulpelius(!!!), taip pat turėjo Hex editorių, nuotolinį failų redagavimą per FTP ir dar visokių keistų dalykų.

Pvz., turėjo projektų valdymo galimybes, kur leisdavo valdyti krūvas visokių projektą sudarančių failų, taip pat failų palyginimo priemones (diff), duomenų apdirbimo įrankius, kad būtų galima ir kažkuriuos duomenų failus sortinti, galimybes kolapsuoti kodo gabalus, kad nesipainiotų, taip pat galimybę atsekinėti funkcijų/procedūrų hierarchijas ir panašiai. Plius dar turėjo regekspus ir dar galimybę automatiškai keisti tekstą ne viename, o visoje krūvoje failų. Žodžiu, Multi-Edit turėjo faktiškai viską, ko gali prireikti seniems užkietėjusiems programeriams, kurie gali prisigalvoti visiškai neaišku ko.

Na, ir žinoma, Multi-Edit turėjo nuosavą makrosų kalbą, leidžiančią insertinti ištisus gabalus kodo kaip makrosus (panašiai, kaip būdavo makroasembleriuose) bei nuosavą sintaksės hailaiterį, kurio dėka tapo bene pirmu pasaulyje universaliu hailaitinančiu editoriumi.

Multi-Edit pats buvo parašytas, naudojant Turbo Pascal, ir pirmiausiai ir buvo originalios Turbo Pascal programavimo aplinkos konkurentas. Bet labai greitai jis konkurentu tapo ir daugeliui kitų programavimo aplinkų.

Tarp Multi-Edit palaikomų programavimo kalbų bei jų dialektų buvo Delphi, Python, Fortran, SQL, BAT, TCL, Matlab, Cobol, DBase, Ada, C kalba, C plus plus, Java, JavaScript, Lisp, Modula-2, Perl, HTML, Basic, Assembler, CSS ir dar belenkiek visokiausių kitų, kurių netgi ir pavadinimų dauguma programuotojų tiesiog nežino.

Kodėl Multi-Edit susibankrotino ir išnyko - sunku net pasakyti, bet panašu, kad būtent tas nenormalus universalumas ir didžiulis svoris tapo esmine Multi-Edit problema: editorius buvo didelis, pakankamai lėtas, viską galintis, bet dėl to sudėtingas išmokti, o galų gale matyt kažkai ne iki galo supozicionuotas, tad kažkaip ir užmirštas. Labai geras, bet miręs dalykas.

Šiais laikais neegzistuoja joksai teksto editorius, kuris savo praktiniu funkcionalumu galėtų prilygti Multi-Edit galimybėms, o tokie prilygti teoriškai galintys Emacs ar Neovim yra tokie pabaisos, kad jų joksai normalus sveiko proto žmogus gyvenime nenorės naudoti. Taigi, alternatyvų kaip ir nėra, ir matomai ir nebebus.