Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Python

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Python - viena iš durniausių programavimo kalbų, kuri sukurta buvo, kai kažkokiems neaiškiems programuotojams kilo proto aptemimas, galimai po kokių nors medžiagų vartojimo, o gal ir šiai nuo išprotėjimo.

Čia jūs tik pagalvokit: kokie nors Assembler, Fortran ir Cobol programuotojai tiek metų galvojo apie tai, kad reikia pašalinti visokius absurdiškus tarpus ir tabus iš programų tekstų, kad jie bent jau įtakos nedarytų, nes yra visiškai idiotiški ir reikalingi programos formatavimui, o ne valdymui. O tada kai visi tų tarpų įtaką panaikino, praėjo pora dešimtmečių ir kažkokie psichai sugalvojo, kad reikia tarpus padaryti programavimo kalbos dalimi.

Tai ir atsirado dvi tokios programavimo kalbos - Whitespace ir jau čia aprašomas Python.

Eikit jūs šikt, nieko čia mes nerašysim apie šitą durną kalbą, nes čia jūs pitonščikai su savo ta kalba tai baisiau už kokį nors steampunką su savo tais absurdiškais archaizmais. Kai visas pasaulis tobulėja ir vysto kompiuterius, Python vystosi atvirkštine linkme. Todėl Pipedija čia Python programuotojams pataria dar įsivesti ir privalomus eilučių numerius, kad dar archaiškiau būtų.

Dar būdinga, kad jei tik programuotojas kokį nors Python programuoja, tai paprastai dar ir koks nors žaliavalgis ir joga užsiimdinėja.


Hello World su Python

Dar gi buvo labai juokingai, kai iki antro Python printinimas buvo kalbos savybė, kaip kokiame Pascal, tai ir programa paprasta gaudavosi:

print "Hello World!"

O paskui atsirado Python 3 versija, kur print raktažodis dingo ir atsirado vietoje to print funkcija. Ir staiga visos Hello World programos nustojo veikti. Ir visokios kitos programos irgi nustojo veikti. Nuo to laiko reikia tą Hello World taip užrašinėt:

print ("Hello World!")